Balon żołądkowy

balon żołądkowy warszawa

Dotychczasowe starania nie pomagają Ci w uzyskaniu oczekiwanego efektu ? Twoje BMI wynosi co najmniej 27 ( do 35 włącznie)? SPRAWDŹ SWOJE BMI – kliknij tu
Jesteś gotowa/y do wdrożenia profesjonalnego programu żywieniowego? Jeśli tak, zabieg implantacji balonu żołądkowego Orbera jest właśnie dla Ciebie! To prosty i szybki (do 30 min) zabieg.

Czym jest balon Orbera?

Balon Orbera to miękki, silikonowy balon, który wprowadzany jest do żołądka pacjenta na okres pół roku. Dzięki częściowemu wypełnieniu żołądka zapewnia większe uczucie pełności i sytości przy zjedzeniu znacznie mniejszego posiłku, niż do tej pory. Zabieg jest prosty i szybki – trwa do 30 minut. Jego udowodniona skuteczność, na podstawie badań na grupach dotychczasowych pacjentów, daje nadzieję wielu osobom na całym świecie.

Pamiętaj, aby na 12 godzin przed planowanym zabiegiem nie przyjmować pokarmów ani płynów. Nie stosowanie się do tych wymogów oznacza brak możliwości przeprowadzenia zabiegu. Pamiętaj również o tym, aby w drodze do i z kliniki towarzyszyła Ci bliska osoba.

Przebieg zabiegu

Zabieg poprzedza godzinna konsultacja,w  trakcie której pacjent otrzymuje plan żywieniowy w oparciu o swoje indywidualne potrzeby. Następnie pacjent zostaje przewiezizony na salę operacyjną. Zabieg polega na wprowadzeniu przez usta za pomocą endoskopu pustego balonu, który zostaje uzupełniony solą fizjologiczną. W tym czasie pacjent pozostaje pod wpływem środków znieczulających (znieczulenie ogólne). Do soli fizjologicznej zostaje dodany błękitny barwnik, który ma wskazywać na nieszczelność balonu. Może on zabarwić mocz – w tej sytuacji należy udać się do lekarza prowadzącego w celu usunięcia balonu.
Po wykonanym zabiegu pacjent przebywa w klinice do 6 godzin, a następnie, zostaje wypisany do domu, jeśli lekarz nie zdecyduje inaczej.

balon orbera

Usunięcie balonu żołądkowego

Usunięcie balonu, podobnie jak jego implantacja, jest prostym i szybkim zabiegiem. Po upływie 6 miesięcy balon zostaje opróżniony i usunięty z żołądka za pomocą endoskopu. Pacjent pozostaje w klinice przez kilka godzin, do czasu ustąpienia działania środków znieczulających.

Po zabiegu implantacji balonu

Przez pierwsze dni od implantacji balonu musisz nastawić się na dyskomfort spowodowany przyzwyczajaniem się żołądka do wprowadzonego balonu. W tym czasie możesz więc odczuwać nudności, mogą pojawić się wymioty, biegunka i skurcze. Pamiętaj jednak, że nieprzyjemny czas szybko minie. Możesz również poprosić lekarza prowadzącego o przepisanie leków, które złagodzą  skutki terapii.
Co wolno jeść po zabiegu? W pierwszych trzech dniach powinny to być płynne posiłki składające się z wody, rzadkich zup, mleka czy galaretek. Należy pić zimne płyny w niewielkich ilościach, zaczynając od małych pojemności i stopniowo je zwiększając. W przeciwnym razie narażasz się na większe mdłości, a nawet wymioty. W żadnym wypadku nie podejmuj wysiłku fizycznego w ciągu pierwszych 48 godzin od zabiegu.
Koszt zabiegu: 9500 zł (w cenę wliczona jest godzinna rozmowa ze specjalistą ds. żywienia  oraz otrzymanie indywidualnego programu żywieniowego w dniu zabiegu, cały zabieg implantacji oraz wyjęcia balona wraz z pobytem).

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • przebyta operacja górnego odcinka przewodu pokarmowego
  • zaparcia, zrostowe zapalenie otrzewnej lub znaczna przepuklina rozworu przełykowego
  • choroba nerek, wątroby lub płuc
  • przewlekłe leczenie steroidowe
  • uzależnienie od alkoholu lub narkotyków/leków w okresie ostatniego roku
  • ciąża lub karmienie piersią.

FORMULARZ ZGODY DLA PACJENTA – WYPEŁNIJ I ODEŚLIJ
ANKIETA DLA PACJENTA BALON ŻOŁĄDKOWY – WYPEŁNIJ I ODEŚLIJ

Prześlij wypełnione dokumenty

Załącz pliki

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Załącz formularz zgody pacjenta:

Załącz ankietę:

Dodatkowe uwagi

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak