Zabieg z wykorzystaniem urządzenia BTL EMSCULPT polega na modelowaniu ciała poprzez jednoczesną redukcję tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni. Umożliwia to zaawansowana technologia HIFEM. Jej działanie związane jest z generowaniem energii elektromagnetycznej o wysokiej intensywności, która wywołuje (w sposób selektywny) tak zwane skurcze supramaksymalne mięśni. W ten sposób pobudza rozrost włókien mięśniowych i włókien kurczliwych.

Działanie technologii HIFEM można przyrównać do treningu siłowego, z tą różnicą, iż ćwiczy ona mięśnie ze znacznie większą mocą i częstotliwością. Pozwala to uzyskać efekty, których nie zapewnią żadne plany treningowe.

Energia HIFEM generuje ponad 20 tysięcy wspomnianych skurczów supramaksymalnych mięśni, które sprawiają, że znacznie zwiększa się ich gęstość i objętość. Jednocześnie, podczas treningu, mózg otrzymuje informacje o konieczności dostarczenia dodatkowej energii w dużych ilościach. Organizm uwalnia ją z komórek tłuszczowych, dzięki czemu dochodzi do spalenia tkanki.

BTL EMSCULPT zapewnia wzmocnienie mięśni i pozbycie się zbędnych kilogramów. Metoda ta stanowi więc odpowiedź na zapotrzebowanie zgłaszane przez zdecydowaną większość klientów zainteresowanych zabiegami na ciało.

Rodzaje zabiegów z użyciem BTL EMSCULPT

BTL EMSCULPT, jest wykorzystywane do modelowania całej sylwetki. Działa między innymi na następujące obszary ciała:

 • Pośladki – trening z użyciem urządzenia zapewnia ten sam efekt, co 20 tysięcy przysiadów. Skurcze supramaksymalne wzmacniają mięśnie pośladków i redukują tkankę tłuszczową. Jest to więc doskonały sposób na nieinwazyjny lifting tej części ciała.
 • Brzuch – mięśnie zostają wzmocnione, a tłuszcz, który je zasłania, usunięty. Efekt? Płaski, umięśniony brzuch. Skuteczność i bezpieczeństwo tych zabiegów potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzone w z użyciem między innymi rezonansu magnetycznego, USG i tomografu komputerowego.
 • Ramiona – urządzenie BTL EMSCULPT pozwala na trening bicepsów i tricepsów. Mężczyźni uzyskują umięśnione ramiona, natomiast u kobiet zyskują one smuklejszy, ładniejszy kształt.
 • Uda i łydki – zabieg prowadzi do wzmocnienia mięśni trójgłowych i wymodelowania ud.

Efekty zabiegu BTL EMSCULPT

 • wzmocnienie mięśni, zwiększenie ich objętości i masy,
 • znaczna redukcja tkanki tłuszczowej,
 • podniesienie i ujędrnienie pośladków,
 • redukcja wiotkości i obwiśnięć skóry,
 • uwidocznienie rzeźby brzucha,
 • wyszczuplenie talii,
 • zwiększenie obwodu łydek,
 • zniwelowanie zmian ciała po porodzie w tym wzmocnienie mięśni prostych brzucha
 • redukcja złogów tłuszczu w wybranych partiach ciała,

Przygotowanie do zabiegu: metoda BTL EMSCULPT nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Dzięki technologii HIFEM, podczas zabiegu nie trzeba zdejmowania ubrań. Zaleca się jednak założenie wygodnego stroju – dresów, T-shirtów, legginsów etc. Jeśli w miejscu wykonania zabiegu znajduje się biżuteria (np. kolczyki), należy ją zdjąć.

Czas trwania zabiegu: 40 do 50 min (jeden zabieg)

Po zabiegu: BTL EMSCULPT to zabieg nieinwazyjny, dlatego nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Po kolejnych sesjach wystąpić może uczucie zmęczenia mięśni, porównywalne do odczuć po klasycznym treningu na siłowni. W przeciągu kilku tygodni po zabiegu zaleca się stosowanie diety niskotłuszczowej.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej
Zabieg UNISON BTL fala uderzeniowa + fala radiowa Intensywny zabieg antycellulitowy – czytaj więcej