Chirurgia szczękowo-twarzowa

Chirurgia szczękowo-twarzowa, to jeden z filarów usług w Klinice Promedion. Aby jednak w pełni zaprezentować naszą działalność w tym zakresie zapraszamy Państwa do zapoznania się ze szczegółową listą zabiegów wykonywanych w ramach chirurgii szczękowo-twarzowej.

Wszystkie, niżej wymienione zabiegi dostępne są w systemie płatności ratalnej Mediraty.

Chirurgia szczękowo-twarzowa – operacyjna korekta rysów twarzyważne informacje

Zobacz

Nazwa ortognatyka pochodzi od greckich słów „orthos” – prosty i „gnathos” – szczęka. Operacja ortognatyczna jest jedno lub dwuszczękowym zabiegiem mającym na celu zmianę pozycji szczęki i/lub żuchwy. Efektem tej procedury jest prawidłowy zgryz oraz prawidłowe ustawienie szczęk względem siebie i podstawy czaszki. Dzięki temu zachowana zostaje odpowiednia harmonia twarzy.

Rotacji oraz przemieszczeniu przestrzennemu zawsze towarzyszy zmiana w strukturach tkanek miękkich bródki, podbródka, policzków, ust i czubka nosa. Zmiana może być zauważalna w każdym lub tylko w niektórych z wymienionych obszarów. Uzależnione jest to od rozległości wykonywanego zabiegu.

Zmianom ulega również pozycja ustawienia zębów. Prawidłowe ustawienie szczęki prowadzi do uzyskania „dobrego” profilu, proporcji i harmonii twarzy. W dawnych czasach zębowe i szkieletowe wady zgryzu leczone były jedynie ortodontycznie. Używano wówczas stałych oraz ruchomych aparatów ortodontycznych których celem było wyrównanie ułożenia zębów w łuku zębowym w taki sposób, aby uzyskać między nimi lepsze kontakty, bez względu na położenie szczęk.

Ta metoda leczenia nazywana jest kamuflażem ortodontycznym, gdyż przeważnie poprawia funkcję żucia, jednocześnie nie zmieniając nieprawidłowego położenia szczęk. Niestety, po zastosowaniu tej metody profil twarzy ulega znacznemu pogorszeniu. W naszej Klinice mogą Państwo skorzystać z szerokiej gamy zabiegów ortognatycznych, które nie tylko przywrócą prawidłowe funkcje żucia, ale także wpłyną na uzyskanie harmonii rysów twarzy.