Lifting nieoperacyjny nićmi PDO

Lifting nieoperacyjny nićmi PDO wykonuje się nićmi zapatrzonymi w haczyki podtrzymujące tkankę podskórną oraz skórę. W odróżnieniu od nici PDO stosowanych do biorewitalizacji, nici liftingujące są znacznie grubsze, mocniejsze i dłużej utrzymują się w tkankach. Długości nici są różne i każdorazowo dobierane tak, by odpowiadały warunkom anatomicznym pacjenta oraz okolicy ciała poddawanej zabiegowi. Każdy zabieg dostosowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz jego oczekiwań. Wykonanie zabiegu poprzedza wykonanie zdjęć (dokumentacja fotograficzna) oraz omówienie spodziewanych efektów zabiegu.

Zabieg liftingu nieoperacyjnego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym i/lub nasiękowym (znieczuleniu skóry przy pomocy zastrzyków). Nici wprowadzane są do skóry za pomocą kaniuli (tępo zakończonej rurki). Z tego względu  konieczne jest wykonanie kilku otworów grubą igłą (miejsca te goją się bez pozostawienia śladów). Obecność kaniuli zabezpiecza jednak przed znacznym uszkodzeniem naczyń oraz tkanki podskórnej, co znacznie skraca czas rekonwalescencji pozabiegowej oraz praktycznie niweluje ból podczas i po zabiegu.

Po umiejscowieniu nici w skórze haczyki obecne na nici otwierają się, silnie podciągają skórę do góry, co daje efekt uniesienia skóry – silnego liftingu. Po zabiegu skóra może być tkliwa i miejscowo bolesna. Mogą pojawić się siniaki w miejscu wprowadzenia kaniuli z nićmi. Pacjenci zgłaszają również uczucie „ciała obcego” pod skórą, które utrzymuje się do ok. 2 tygodni. W tym czasie skóra jest bardzo napięta. Miejscowo mogą pojawić się nierówności na skórze- znikają po kilku dniach od zabiegu.

Zabieg nićmi haczykowymi PDO jest jedną z najlepszych alternatyw dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego i jest dedykowany pacjentom po 30 roku życia, którzy nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom chirurgicznym w znieczuleniu ogólnym. Nie wyłącza on pacjenta z życia codziennego, nie ogranicza aktywności zawodowej. Efekt zabiegu utrzymuje się do 2 lat.

Lifting nieoperacyjny nićmi PDO – wskazania:

 • fizjologiczna zmiana owalu i konturu twarzy związana z wiekiem (odwrócenie „trójkąta młodości”)
 • wiotkość skóry w obrębie podbródka
 • nisko osadzone, opadające brwi
 • wiotkość skóry w obrębie ciała (między innymi piersi, pośladki, ramiona)

Przeciwwskazania do zabiegu liftingu nieoperacyjnego nićmi PDO

 • aktywne zmiany skórne o charakterze zapalnym w miejscu iniekcji
 • miesiączka (zabieg w tym okresie jest bardziej bolesny)
 • choroby nowotworowe
 • skłonność do bliznowców
 • okres ciąży i laktacji
 • choroby autoimmunologiczne
 • alergia na polidioksanon

Czas trwania zabiegu: 60-90 minut
Okres rekonwalescencji: 10-15 dni
Cena zabiegów: w zależności od ilości wprowadzonych nici od 600 zł.
Zabieg powtarza się co około 2 lata.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej