Liposukcja Warszawa – na czym polega?

liposukcja warszawa

Liposukcja jest jedną z najczęściej wykonywanych na świecie procedur operacyjnych w zakresie chirurgii plastycznej estetycznej. Polega na odsysaniu przy użyciu specjalistycznego osprzętu przez bardzo małe nacięcia skóry nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic, gdzie jej skupiska są niepożądane. Najczęściej dotyczy to okolic brzucha, bioder, pośladków, ud, kolan, ramion, szyi, piersi.

Operacja plastyczna brzucha Warszawa

Nie jest to operacja służąca odchudzaniu. Raczej polega na modelowaniu sylwetki, jej wygładzeniu i poprawie konturu i kształtu. Czasem łączona jest z innymi zabiegami operacyjnymi typu abdominoplastyki. Mowa o plastyce powłok brzucha z zabiegami na piersiach – plastykami lub redukcjami piersi, czy liftingiem twarzy, co pozwala polepszyć efekt. Jest metodą popularną i bezpieczną, pod warunkiem przestrzegania wskazań do jej wykonania. Natomiast odsysanie zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej, traktowanie tego jako metody odchudzania, a nie modelowania sylwetki, może prowadzić do poważnych powikłań.

Odsysanie tłuszczu Warszawa – kto jest odpowiednim kandydatem?

Liposukcja jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Idealnym kandydatem jest osoba o najlepiej prawidłowej wadze ciała lub nieznacznej otyłości. Jeśli pomimo ćwiczeń, masaży i diety dana osoba zauważa, że w pewnych okolicach ciała doszło do nagromadzenia zbędnej tkanki tłuszczowej, której w żaden sposób nie może się pozbyć, a chciałaby poprawić swoją sylwetkę i ją wymodelować to warto rozważyć taki zabieg. Ważne jest aby skóra u takiej osoby była odpowiedniej sprężystości, elastyczności i jakości, zapewniając obkurczenie się w miejscu nad obszarem odsysania. Niezbyt dobrymi kandydatami są osoby otyłe, czy wręcz monstrualnie otyłe. U takich pacjentów powinno się najpierw myśleć o spadku wagi ciała, a dopiero później o modelowaniu sylwetki za pomocą liposukcji. Oczywiście idealny kandydat jest osobą zdrową.

Liposukcja Warszawa – zalety:

  • wymodelowanie nowej sylwetki
  • poprawa konturów ciała
  • poprawa akceptacji własnego ciała, zwiększenie pewności siebie
  • zastosowane bardzo małe cięcia praktycznie nie pozostawiają widocznych blizn

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji ?

Idealnym kandydatem do operacji odsysania tkanki tłuszczowej jest ogólnie zdrowa osoba, o stabilnej prawidłowej wadze ciała, bądź też nieznacznej nadwadze. Idealny kandydat jest osobą niepalącą lub taką, która rzuciła palenie. Jeśli leczy się przewlekle, powinien być prawidłowo ustawiony. O tym wszystkim, kwalifikacji, zakresie odsysania, koniecznych do wykonania standardowych badaniach i zależnych od stanu ogólnego i wywiadu chorobowego ewentualnych dodatkowych badaniach i konsultacjach każdy pacjent jest informowany w trakcie wstępnej konsultacji.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej może być wykonany w zależności od okolicy, zakresu, preferencji chorego w znieczuleniu tumiscentnym, zewnątrzoponowym, dożylnym, czy ogólnym. W okolicę operowaną w pierwszej fazie podaje się odpowiednią ilość specjalnego roztworu. Dopiero po pewnym czasie od jego podania przez punktowe otwory w skórze wprowadza się kaniulę podłączoną do urządzenia rozdrabniającego komórki tłuszczowe i je odsysającego. W zależności od zakresu operacja trwa od kilkudziesięciu minut do nawet dwóch, trzech godzin. Może wiązać się z koniecznością przekładania pacjenta na stole operacyjnym, aby umożliwić dostęp do wszelkich stref operacyjnych. Po zabiegu zakłada się zwykle pojedyncze szwy, wykonuje się opatrunek i ubiera pacjenta w specjalne pooperacyjne uciskowe ubranko. Zwykle pacjent zostaje w Klinice jedną dobę będą pod kontrolą personelu medycznego.

Rekonwalescencja po operacji plastycznej brzucha

Po operacji odsysania tkanki tłuszczowej można spodziewać się wystąpienia obrzęku, narastającego jeszcze w ciągu kilku dni po zabiegu, a dopiero później stopniowo ustępującego. Na początku ubranko uciskowe będzie opinać ciało dość ściśle, zapięte na drugi rząd haftek. Dopiero stopniowo wraz z ustępowaniem obrzęku będzie się robiło nieco luźniejsze po pewnym czasie wymagając zapięcia na bliższy (ciaśniejszy) rząd haftek. Można spodziewać się wystąpienia zasinień, czasem na dość znacznym obszarze, które w ciągu kilku dni zmienią barwę od fioletowej, poprzez odcienie żółci i zieleni, by zniknąć po około 10-14 dniach.

Liposukcja Warszawa powrót do formy

Przez kilka pierwszych dni po operacji pacjenci mogą odczuwać dyskomfort, jak po stłuczeniu, aczkolwiek najczęściej nie są to dolegliwości znacznego stopnia i zwykłe leki przeciwbólowe doskonale te odczucia kontrolują. Dobrze jest by pacjenci przygotowali się na około dwutygodniowy okres absencji chorobowej. W tym okresie należy prowadzić relaksacyjny tryb życia. Wspomniane ubranko uciskowe zaleca się zakładać przez okres nawet około dwóch miesięcy.

Efekty liposukcji brzucha

Zabieg odsysania tkanki tłuszczowej daje dobre, trwałe efekty, pod jednym wszak warunkiem, że pacjent przestrzega stale wagi ciała. Jak w przypadku każdej operacji końcowy efekt będzie zauważalny po kilku miesiącach od operacji, po ustąpieniu obrzęku, przebudowie tkanek i obkurczeniu się skóry.

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej
Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak

Dentysta Pruszków