Dr n.med. Michał Spychalski

Dr n.med. Michał Spychalski

Dr Michał Spychalski – specjalista chirurgii ogólnej, doktor nauk medycznych. Członek European Association for Endoscopic Surgery and other interventional techniques oraz Towarzystwa Chirugów Polskich. Od początku kariery zawodowej związany z ośrodkiem kierowanym przez Profesora Adama Dzikiego: Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a od 2 lat – Szpitalem Specjalistycznym w Brzezinach. Pełni w nim funkcję kierownika Ośrodka Endoskopii Zabiegowej i Bariatrycznej oraz jest członkiem zespołu chirurgicznego Centrum Leczenia Jelit w Brzezinach – jednego z wiodących w Polsce ośrodków leczenia nowotworów przewodu pokarmowego. Dr Michał Spychalski jest konsultantem endoskopowym w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, Beskidzkim Centrum Onkologii oraz w Klinice Gastroenterologii Dziecięcej UM w Łodzi.
Dr Spychalski jest autorem wielu publikacji dotyczących endoskopii zabiegowej. Prowadzi cykliczne szkolenia dla lekarzy w zakresie endoskopowej dyssekcji podśluzówkowej (małoinwazyjnego leczenia nowotworów przewodu pokarmowego).  Był wykładowcą podczas najważniejszych zjazdów naukowych w Polsce – Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego oraz na świecie – Japan Digestive Disease Week, Digestive Disease Week w USA. Uczestniczył również w licznych szkoleniach endoskopowych i chirurgicznych poza granicami kraju, m.in. w Japonii, USA, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Francji, Holandii i Niemczech, w tym szkolenia z endoskopii bariatrycznej w Madrycie (2015). Zdobywca nagrody Outstanding Poster Award podczas Japan Digestive Disease Week 2016.

Szanowni Państwo, dr Michał Spychalski w Klinice Promedion prowadzi wyłącznie konsultacje w zakresie endoskopowego leczenia otyłości (implantacja balonu żołądkowego).

Umów konsultację