Regeneracja skóry po lecie

By 27 września 2017 Medycyna estetyczna

Regeneracja skóry po lecie

Skóra muśnięta słońcem zyskuje świeży, promienny wygląd. Podczas wakacji czujemy się rześko, mamy lepsze samopoczucie. Okazuje się jednak, że promienie słońca, powiewy nadmorskiej bryzy czy słona woda również pozostawiają ślad na skórze i to niestety ten niekorzystny. Jesienią powinniśmy zadbać o nią szczególnie, tym bardziej że warto przygotować ją na kolejną zmianę atmosferyczną, jaką przyniesie zima.

Problemy skóry po lecie

Skóra po porze letniej może być o wiele bardziej wysuszona i odwodniona. Typowe jest uczucie ciągnięcia. Mogą pojawić się również pierwsze trwałe bruzdy – powstają one właśnie od wiotczenia skóry wskutek działania promieni słonecznych, ale również ciągłego mrużenia oczu przed słońcem.
Latem w znaczny sposób osłabiona zostaje struktura kolagenowo-elastynowa, która odpowiada za optymalne napięcie skóry. W wyniku silnego działania promieni słonecznych mogą też pękać naczynka i pojawiać się przebarwienia.

Postaw na profesjonalizm

Domowe sposoby mogą okazać się nieskuteczne jako podstawowa terapia. Zawsze warto je natomiast stosować równolegle wraz z profesjonalnymi zabiegami, jakie realizowane są w renomowanych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej.

Doświadczony medyk, który posiada odpowiednie kwalifikacje, nie tylko sprawdzi stan skóry po lecie, ale również dobierze serię skutecznych zabiegów, dzięki którym odzyska ona pełny blask. Co istotne, wykorzystywane podczas profesjonalnych zabiegów preparaty, mają o wiele większe stężenie dobroczynnych składników. Dzięki nim zamierzony efekt można uzyskać szybciej i na długi czas.

Krok 1 – Regeneracja skóry po lecie

Szorstka, sucha, pozbawiona blasku skóra potrzebuje natychmiastowej pomocy. Aby przywrócić świeżość i odpowiedni poziom nawilżenia, należy ją nawodnić, złuszczyć warstwę martwego i zrogowaciałego naskórka oraz pobudzić naturalne procesy odnowy aktywnymi składnikami odżywczymi.

Peeling kawitacyjny to jeden ze sposobów na oczyszczenie skóry ze zrogowaciałego naskórka i innych zanieczyszczeń zgromadzonych na skórze. To zabieg całkowicie bezbolesny, idealny dla każdej cery, szczególnie zaś jest polecany dla osób ze skórą wrażliwą, naczyniową lub suchą. Zabieg przeprowadza się specjalną szpatułką wytwarzającą fale ultradźwiękowe, które w obecności płynu (wody lub toniku bezalkoholowego) tworzą mikroskopijne pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem. Powstałe pęcherzyki powiększają się i gwałtownie pękają, oczyszczając w ten sposób skórę ze zrogowaciałego naskórka, sebum i zaskórników. Dodatkowo emitowane przez urządzenie ultradźwięki usprawniają mikrokrążenie i dotlenienie skóry.
Dzięki dogłębnemu oczyszczeniu skóry i poprawie mikrokrążenia przenikanie substancji aktywnych jest zdecydowanie łatwiejsze dlatego peeling kawitacyjny stanowi doskonały wstęp do dalszych zabiegów kosmetycznych.

Krok 2 – Nawilżanie skóry

W momencie kiedy nasza skóra jest już oczyszczona możemy przystąpić do najważniejszego etapu pielęgnacji, jakim jest nawilżenie. Idealnym zabiegiem o działaniu dogłębnie nawilżającym jest zabieg kosmetyczny Hydra Clinic francuskiej marki Ericson Laboratoire.
Hydra Clinic to intensywny zabieg o działaniu hydro-odżywczym. Stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, wzmacnia i chroni płaszcz lipidowy, poprawia elastyczność, działa również przeciwzmarszczkowo dając efekt „nowej skóry”.
Działanie zabiegu polega na zapewnieniu skórze optymalnej ilości wilgoci, w zależności od poziomu nawilżenia otoczenia. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu biomimetycznych fosfolipidów, odtwarzających prawidłowy poziom nawilżenia skóry, co umożliwia poprawę nawilżenia skóry o 30 %. W linii Hydra Clinic zastosowano innowacyjną technologię akwaporyn APQ3 (nagroda Nobla w dziedzinie chemii w 2003 r.). Zwiększając syntezę AQP-3, Hydra Clinic optymalizuje rozprowadzanie wody w skórze.
Zadziwiająca skuteczność zabiegu polega również na właściwościach autoadaptacyjnych innowacyjnego składnika o nazwie Lipidure. Jest on zdolny dostosowywać swoje działanie odbudowujące do stanu skóry, zapewniając odbudowę uszkodzonego naskórka i usprawniając naturalną odnowę zdrowej skóry.

Krok 3 – Usuwanie przebarwień

Przebarwienia naskórka są często występującym następstwem nadmiernej ekspozycji słonecznej. Ich niwelowanie jest skuteczne przy wykorzystaniu chemicznych zabiegów kwasami. Peelingiem, który idealnie spełnia tę funkcję, a przy okazji rozjaśnia i działa liftingująco na skórę jest PQ Age. To pierwsze takie połączenie 34 % kwasu trójchlorooctowego (TCA) z nadtlenkiem mocznika, koenzymu Q10 i kwasu kojowego. Innowacyjność tego zestawienia polega na głębokiej stymulacji skóry właściwej bez widocznego i uciążliwego złuszczania naskórka, które zazwyczaj występuje po każdym mocniejszym peelingu.
W efekcie skóra zostaje rozjaśniona, a przebarwienia znikają. Wygładzone zostają też drobne zmarszczki, normalizują się zmiany trądzikowe.
Skutecznym sprzymierzeńcem w walce z przebarwieniami jest również laser. Usuwanie przebarwień laserem, przy użyciu głowicy Dye-VL Alma Harmony, to bezbolesny zabieg, nie wymagający rekonwalescencji. To idealna propozycja dla wszystkich osób zmagających się z problemem przebarwień, powstałych w efekcie nadmiernej ekspozycji na słońce. Głowica Dye-VL doskonale radzi sobie z efektami procesu fotostarzenia w postaci ciemnych plamek na szyi, dekolcie, ramionach i dłoniach. Jak to możliwe? Harmony Dye-VL emituje światło, które działa termicznie na komórki zawierające barwnik i niszczy je. Po zabiegu przebarwienie ciemnieje, a następnie ulega stopniowemu złuszczeniu. Najlepsze efekty widoczne są po serii 3-6 zabiegów.

Nie wiesz, który z zabiegów będzie dla Twojej skóry najbardziej odpowiedni? Zapraszamy na konsulacje, podczas których nasi kosmetolodzy i specjaliści medycyny estetycznej zaproponują najlepsze rozwiązanie.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej