Rewitalizacja skóry

rewitalizacja skóryJedną z najmniej inwazyjnych metod biorewitalizacji skóry jest mezoterapia igłowa. Polecana zarówno dla skóry młodej wymagającej nawilżenia jak i skóry starzejącej się z utratą gęstości i jędrności. Ta prosta metoda poprawiająca kondyncję naszej skóry jest co raz częściej polecana osobom młodym już przed 26 r.ż. Zabiegi z medycyny estetycznej cieszą się co raz większą popularnością wśród młodych osób, które zgłaszają się do dermatologa w celu usuwania pierwszych objawów starzejącej się skóry. Nie każda młoda skóra wymaga od razu podawania usieciowanego kwasu hialuronowego czy zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Wówczas aletrnatywą dla bardziej inwazyjnych metod „odmładzania” skóry jest podskórne lub śródskórne podawanie aktywnych substancji bogatych w witaminy i kwas hialuronowy.

Zabiegi mezoterapii igłowej również stosujemy w leczeniu blizn, keloidów, rozstępów, do usuwania przebarwień skóry, leczenia zmian potrądzikowych, w profilaktyce i leczeniu cellulitu, przerzedzenia włosów a nawet łysienia androgenowego. Zaletą mezoterapii igłowej jest również możliwość łącze4nia jej z innymi zabiegami medycyny estetycznej takimi jak np. peelingi chemiczne, które dodatkowo poprawiają dystrybucję wstrzykiwanych substancji. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (np. maść Emla) i trwa około minut. W zależności od podawanych preparatów nakłucia skóry mogą być mniej lub bardziej widoczne pod postacią niewielkich grudek. Okres rekowalescencji trwa około 2- 5 dni.

Dla lepszych efektów powinno się zabieg powtarzać co około 2- 4 tygodnie (3- 5 serii) w zależności od wykonywanego typu mezoterapii i lokalizacji. Zabieg należy do bezpiecznych, oprócz delikatnych krwiaków, siniaków wynikających z nakłuwania skóry nie obserwuje się poważnych działań niepożądanych. Szczególnie polecam osobom młodym, które w przyszłości chcą wyglądać młodo a przede wszystkim naturalnie.

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną mało inwazyjną metodą odmładzania skóry i poprawy jej wyglądu. Poprez wstrzyknięcie aktywnych preparatów poprawia się mikrokrążenie w tkance podskórnej. Działa jako wypełniacz do małych zmarszczek, takich jak kurze łapki, zmarszczki smiechu czy zmarszczki palacza wokół ust. Znakomicie nawilza skórę. Najczęściej jest stosowana w celu profilaktyki przeciwzmarszczkowej oraz ujędrnienia wiotczejącej skóry. Największe efekty osiąga się w serii kilku zabiegów. Początkowo należy poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez dwa miesiące, potem warto robić jeden zabieg na miesiąc dla podtrzymania efektu. 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę.

Rewitalizacja skóry – przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej:
Indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera się preparat. Zastrzyki robi się śródskórnie strzykawką o cienkiej igle, co 0,5-1,5 cm. Ślady na skórze przypominają „koraliki lub kratkę (w zależności od techniki) – utrzymują się do 5 dni, zdarzą się że i dłużej. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne, wtedy powstaje siniak, który goi się do 2 tygodni. Przed zabiegiem mezoterapii igłowej konieczne jest zmycie makijażu, dokładna dezynfekcja, a następnie osuszenie skóry. Bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży, nie używać szorstkich ręczników. Przez kilka dni nie stosować kremów, nie pić alkoholu, nie korzystać z sauny i solarium.
Przeciwwskazania do mezoterapii:
• Alergia na preparat
• ciąża, okres karmienia piersią
• cukrzyca, choroby autoimmhnologiczne
• stany zapalne na skórze, opryszczka (u pacjenta z ryzykiem powstawania opryszczko stosuje się profilaktycznie Acyklovir p.o.)
• skóra naczynkowa
• choroba nowotworowa
• stosowanie leków przeciwkrzepliwych zwiększa ryzyko wystąpienia krwawień i siniaków