Wizualizacja operacji plastycznej

wizualizacja operacji plastycznejDziś komputerowa wizualizacja efektów operacji plastycznej to nie wymysł nowych technologii, ale powszechna praktyka z powodzeniem stosowana przez lekarzy w USA, na najbardziej rozwiniętym rynku chirurgii plastycznej. Dostępna również w Klinice Promedion.

VECTRA XT – kiedy i dla kogo?

Planowany zabieg chirurgiczny u wielu Pacjentek budzi zrozumiały niepokój i obawy. Czy efekt operacji będzie dokładnie taki, jaki oczekuję? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które myślą o chirurgicznej ingerencji w swoje ciało. Dziś, dzięki dokładnemu obrazowaniu efektów w technologii 3D każdy może zobaczyć na własne oczy efekty zabiegu już na etapie konsultacji ze specjalistą chirurgii plastycznej. To olbrzymia korzyść zarówno dla pacjenta, który jest zainteresowany efektami zabiegu i chce upewnić się, co do jego efektów, jak i specjalisty chirurgii plastycznej, dla którego trójwymiarowa projekcja cyfrowa umożliwia lepsze przygotowanie się do operacji.

Wizualizacja operacji plastycznej – kiedy warto skorzystać?

Nie ma jednego, uniwersalnego rozmiaru piękna. Gwarancją osiągnięcia doskonałych rezultatów, całkowicie zgodnych z oczekiwaniami pacjenta, jest możliwość wykonania symulacji komputerowej przed zabiegiem, obrazującej jaki efekt uzyskamy po przeprowadzeniu operacji. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi.

Obraz jest poddawany precyzyjnej analizie pomiarowej i objętościowej, która pokazuje jak dokładnie wygląda sylwetka pacjenta i może wskazać występującą na przykład asymetrię – mówi dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej Kliniki Promedion.

Obrazowanie systemem VECTRA XT

Cały proces trwa zaledwie kilka milisekund, co sprawia, że ruch pacjenta nie zakłóca działania systemu. W pierwszej kolejności urządzenie wykonuje zdjęcie tej części ciała, która ma zostać poddana zabiegowi. Następnie, jak w przypadki chirurgicznego powiększenia piersi implantami, następuje obróbka obrazu polegająca na nałożeniu implantu, który ma zostać użyty w trakcie zabiegu. Urządzenie pokazuje efekty, jakie możemy osiągnąć przy zastosowaniu konkretnego implantu w trakcie operacji.

Gotowy plik 3D w wysokiej rozdzielczości przechowywany jest w pamięci komputera. Zapisane pliki zawierają pomiary Pacjenta oddane z milimetrową precyzją, co umożliwia przeprowadzanie bardzo szczegółowych analiz oraz porównywanie wielu zestawów danych, bez potrzeby brania pod uwagę dokładnej pozycji Pacjenta w momencie robienia zdjęć.

Z wizualizacji operacji plastycznej w Klinice Promedion mogą skorzystać wszyscy Pacjenci zainteresowani końcowym efektem zabiegu. Procedura ta stanowi bardzo często uzupełnienie konsultacji z udziałem specjalisty chirurgii plastycznej.

Umów się na konsultację:

Dr n.med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Dr n.med. Marcin Nowak, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej

Galeria:

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Botoks
Doktor Marcin Nowak