Zaskórniki domowe sposoby

By 13 October 2016 Bez kategorii

Zaskórniki domowe sposoby leczenia – Pytania Pacjentów

zaskórniki domowe sposobyMam bardzo rozszerzone pory i dużo zaskórników. Stosuję odpowiednie kremy i maski, ale te pomagają tylko na chwilę… Dlaczego tak się dzieje i co jest przyczyną? W jaki sposób powinnam pielęgnować skórę w domu, jakie maski stosować i co mogę  zrobić w gabinecie kosmetycznym i medycyny estetycznej?

 

Zaskórniki domowe sposoby

Rozszerzone pory powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Zaskórniki zamknięte, tzw. “czarne wągry” to ujścia gruczołów łojowych zablokowane przez złuszczony naskórek i zanieczyszczenia. Nie jest to nic innego jak objaw trądzika zaskórnikowego. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładne oczyszczanie skóry preparatami do cery trądzikowej czy tłustej przynajmniej dwa razy dziennie. Warto stosować preparaty typu retinoidy (najczęściej tretinoinę) 30 minut przezd snem, a 15 minut po umyciu twarzy mydłem oczyszczającym. Należy nanieść niewielką ilość przeparatu na skórę całej twarzy. Czas leczenia trwa około 2- 3 miesięcy.

W przypadku łagodnych zmian skórnych można skorzystać z delikatnych peelingów na bazie kwasu glikolowego. Warto zwrócić uwagę na dietę. Coraz częściej mówi się o niekorzystnym działaniu na skórę twarzy produktów mlecznych oraz pokarmów z wysokim indeksem glikemicznym.

dr n.med. Nina Wiśniewska, dermatolog

Masz pytanie związane z problemami skóry? Chcesz skonsultować swoje schorzenie, podjąć leczenie? Zapraszamy na konsultację z dr n.med. Niną Wiśniewską.

Umów konsultację