Jak długo trwa proces rekonstrukcji piersi?

Mastektomia: Jeśli rekonstrukcja jest planowana jako natychmiastowa, to znaczy, że ma być przeprowadzona w czasie tej samej operacji co mastektomia, cały proces rozpoczyna się od momentu przeprowadzenia zabiegu usunięcia piersi.
Rekonstrukcja implantami: Jeśli wybrana metoda to implanty piersiowe, zabieg może zająć kilka godzin. Czas potrzebny na pełne wygojenie się ran po operacji może wynosić kilka tygodni.
Rekonstrukcja autologiczna: W przypadku rekonstrukcji z wykorzystaniem tkanki własnej (np. z brzucha) operacja może trwać dłużej, zwykle od kilku do kilkunastu godzin. Proces gojenia się może również wymagać dłuższego czasu.
Etapy uzupełniające: Czasami, zwłaszcza przy wykorzystaniu protez tkankowych, rekonstrukcja może wymagać kilku etapów uzupełniających, w których osiągane są stopniowe zwiększenia wielkości piersi.

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23