Lipotransfer, przeszczep tłuszczu

– Własna tkanka tłuszczowa pacjenta uważana jest za najlepszy wypełniacz do modelowania twarzy, gdyż jest bezpieczna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu – mówi specjalista chirurgii plastycznej dr Maciej Charaziński.
– Ponadto własna tkanka posiada następujące korzystne cechy: jest kompatybilna biologicznie, nie posiada cech antygenu, nie wywołuje stanu zapalnego, nie jest toksyczna, jest stabilna po podaniu, nie przemieszcza się z miejsca podania, jest w miarę trwała i jednocześnie wchłanialna, i co ważne wygląda naturalnie. Tkanka do przeszczepu pobierana jest na zasadzie odsysania tłuszczu z okolicy, gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzykiwana w nowe miejsca. Po tym stosunkowo mało inwazyjnym zabiegu, skóra twarzy staje się dobrze odżywiona, gładka i lśniąca.

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23