Plastyka powiek – rekonwalescencja

Po zakończonym zabiegu możesz mieć problemy z poprawnym widzeniem objawiające się pod postacią nadwrażliwości na światło, niewyraźnym widzeniem, obrzękiem i drętwieniem powiek, oraz zaczerwienieniem wokół nacięć. Nie musisz się jednak zbytnio martwić – dolegliwości te są całkowicie naturalne i tymczasowe.
Podczas trwania rekonwalescencji zaleca się delikatne oczyszczanie powiek i stosowanie specjalnych kropli do oczu przepisanych przez lekarza. Bardzo ważne jest, aby po operacji unikać nadmiernego wysiłku, pocierania oczu i używania soczewek kontaktowych. Należy również chronić oczy przed ekspozycją na słońce. Podczas spania należy pamiętać o tym, aby głowa była lekko uniesiona. Przy wystąpieniu silnego bólu i obrzęku wskazane jest stosowanie chłodnych okładów które z całą pewnością zminimalizują opuchliznę.

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23