Przeszczep włosów zalecenia po zabiegu

7 doba po zabiegu:
Skórę głowy i włosy myjemy raz dziennie każdego dnia. Do mycia dobieramy wodę w temp. ok. 40 stopni Celsjusza, strumień wody nie powinien być pod zbyt mocnym ciśnieniem. 

Preparat myjący rozprowadzamy w dłoniach a następnie nakładamy opuszkami palców ruchem dociskającym transplanty do powierzchni skóry głowy. Unikamy masowania, drapania, pocierania, innych gwałtowniejszych ruchów na okolicy miejsca biorczego. 

Miejsce dawcze (część potyliczna głowy) myjemy na tyle, na ile pozwala pacjentowi próg bólu. W pierwszych dniach delikatnie obmywamy wodą z preparatem. Po osuszeniu okolicy nakładamy maść przyspieszającą gojenie się tkanek ( np. Cicatridina). 

Skórę głowy osuszamy używając ręczników jednorazowych bawełnianych lub papierowych. Unikamy ruchów masujących, pocierających. Preparat myjący powinien być oparty na bazie składników naturalnych o ph neutralnym dla skóry człowieka (ph 5.5-5.8). Nie używamy produktów przeznaczonych do pielęgnacji dzieci i niemowląt. 

Zakaz nadmiernego wysiłku fizycznego oraz ekspozycji pola zabiegowego na promienie słoneczne. 

Nie zaleca się stosowania na okolice miejsca biorczego produktów pielęgnujących typu: odżywki, balsamy, wcierki, żele, lakiery. 
21. doba po zabiegu: 

Podczas mycia skóry głowy wprowadzamy delikatne ruchy okrężne masujące. Pozostała technika pozostaje bez zmian. 

Miejsce dawcze nie wymaga dłuższego stosowania maści przyspieszającej gojenie się tkanek, nadal jednak stosujemy preparat do mycia o właściwościach opisanych w punkcie 1-7 doba po zabiegu. 

Dopuszcza się umiarkowany wysiłek fizyczny. 

Nie są wskazane ekspozycja na promienie słoneczne oraz preparaty pielęgnujące na okolicę 
miejsca biorczego. 
Po upływie 3 tygodni od dnia zabiegu: 
• Włosy i skórę głowy należy myć techniką, preparatem oraz z regularnością jak przed zabiegiem transplantacji włosów. 

• Wszelkie formy aktywności fizycznej są dopuszczalne. Możliwa jest ekspozycja na promienie słoneczne (ze względu na możliwość powstania przebarwień zaleca się nie opalanie pola zabiegowego przez okres 4 tygodni).

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23