Rekonwalescencja po operacji nosa

Pierwszą dobę po zabiegu pacjent spędza w klinice. Następnego dnia po operacji nosa usuwa się tamponadę. Po okresie 7-10 dni po zabiegu następuje usunięcie szwów i zdjęcie opatrunku termoplastycznego z nosa. Następnie na okres ok. 2 tygodni zakładany jest opatrunek gipsowy, który powinno zakładać się na noc.
W okolicach oczu może pojawić się obrzęk. Podczas trwania rekonwalescencji zaleca się unikania różnego rodzaju sportów przy których może dojść do uszkodzenia nosa (np. gry zespołowe, boks czy sztuki walki).
W okresie pierwszych 7-10 dni rekonwalescencji zaleca się również unikanie brania pryszniców, podczas których może dojść do zamoczenia nosa. Zamiast tego warto skusić się na relaksującą kąpiel.
W okresie rekonwalescencyjnym niewskazane jest również opalanie w okresie 3 miesięcy po zabiegu. Promienie słoneczne mogą przyczynić się do powstawania przebarwień i nienaturalnego koloru korygowanego nosa.

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23