Wizualizacja operacji plastycznej

wizualizacja operacji plastycznejDziś komputerowa wizualizacja efektów operacji plastycznej to nie wymysł nowych technologii, ale powszechna praktyka z powodzeniem stosowana przez lekarzy w USA, na najbardziej rozwiniętym rynku chirurgii plastycznej. Dostępna również w Klinice Promedion.

VECTRA XT – czym jest i dla kogo?

VECTRA XT® to innowacyjne urządzenie, które umożliwia symulację efektów planowanych zabiegów medycyny estetycznej. Wykorzystuje się je najczęściej w chirurgii plastycznej piersi i twarzy, ale znajduje zastosowanie także podczas planowania korekcji innych partii ciała.

Zanim urządzenie VECTRA XT® zaczęto stosować z Polsce, zrewolucjonizowało ono chirurgię plastyczną w Stanach Zjednoczonych, gdzie wyprodukowała je amerykańska firma Canfield Imaging Systems, światowy lider w dziedzinie systemów obrazowania w służbie zdrowia.

Urządzenie VECTRA XT® pozwala na zobrazowanie rezultatu nie tylko pojedynczego zabiegu, ale również długotrwałego leczenia oraz kilku zabiegów wykonanych jednocześnie. Ułatwia podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej osobom, które z nią zwlekają, obawiając się, że efekt końcowy będzie odbiegał od ich oczekiwań. Ta nowoczesna technologia jest także nieoceniona z punktu widzenia lekarzy, którzy dzięki niej mogą ustalić wspólnie z pacjentem szczegółowy plan działania, przy pomocy wygenerowanej wizualizacji prezentując dostępne możliwości i wyjaśniając ewentualne ograniczenia.

Wizualizacja operacji plastycznej – VECTRA XT – jak działa?

Całość procedury rozpoczyna się od przeskanowania ciała pacjenta za pomocą sześciu wbudowanych w urządzenie kamer. Uzyskane w ten sposób zdjęcia 2D nakłada się na siebie, tworząc trójwymiarowe odwzorowanie sylwetki w postaci mapy kształtu i kolorytu. Wygenerowanie obrazu 3D o bardzo wysokiej rozdzielczości trwa zaledwie kilka milisekund, dzięki czemu nawet mimowolne poruszenie się fotografowanej osoby nie powoduje zaburzenia pracy systemu.

Obrazowanie systemem VECTRA XT

Trójwymiarowy obraz widoczny na monitorze komputera lekarz może powiększać i obracać, co umożliwia obejrzenie go pod dowolnym kątem. Wizualizację sylwetki pacjenta poddaje się analizie pomiarowej i objętościowej, po czym modyfikuje się ją w taki sposób, aby odwzorowywała zamierzone efekty zabiegu. Obrazy sprzed i po operacji zestawia się ze sobą, a następnie nakłada na siebie, porównując różnice i omawiając zmiany. Po podjęciu przez pacjenta decyzji co do charakteru i zakresu korekcji zdjęcie jest zapisywane i wykorzystywane przez lekarza podczas wykonywania zabiegu.

Technologia VECTRA XT® jest coraz częściej wykorzystywana podczas konsultacji przed operacjami z zakresu plastyki piersi. Pacjentka wspólnie z lekarzem wybiera typ, rozmiar, kształt oraz objętość implantów, po czym na ekranie ogląda symulację swojej sylwetki po zabiegu. Oprogramowanie urządzenia pozwala na wizualizację zarówno w ubraniu, jak i bez, co daje pacjentce lepsze wyobrażenie o spodziewanych efektach zabiegu.

Umów się na konsultację:

Dr n.med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Dr Maciej Charaziński, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Dr n.med. Marcin Nowak, specjalista chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Dr n.med. Piotr Furga, chirurg onkolog, specjalista chirurgii piersi – czytaj więcej

Galeria:

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Botoks
Doktor Marcin Nowak