Abdominoplastyka – fakty i mity

By 20 marca 2017 Chirurgia

Abdominoplastyka

abdominoplastykaJedną z bardziej popularnych procedur wykonywanych w chirurgii plastycznej estetycznej jest plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka. Coraz częściej łączona z odsysaniem tkanki tłuszczowej w pierwszej fazie zabiegu, co pozwala uzyskać lepsze efekty, zapewniając jednocześnie mniejszy zakres potrzebnego preparowania tkanek i polepszając ich ukrwienie. Abdominoplastyka, czy też lipoabdominoplastyka (z odsysaniem) ma na celu redukcję nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, poprawę konturu brzucha i napięcia mięśniowego.

Czy jest tylko zabiegiem estetycznym?

Nie, gdyż poprzez poprawę napięcia mięśni, wpływa na lepszą funkcję powłok brzucha i ogólnie polepsza jakość i komfort życia.

Czy jest to zabieg odchudzający?
Również nie. Optymalnym pacjentem jest osoba z ustabilizowaną normalną wagą. Typowymi kandydatami są albo panie po przebytych ciążach, albo też osoby po intensywnym odchudzaniu, pod warunkiem, że osiągnęły już wagę docelową, a ta nie podlega wahaniom. Osoby ze znaczną nadwagą nie powinny myśleć o abdominoplastyce, bez redukcji wagi w pierwszym etapie.