Genioplastyka

Zadzwoń i umów się

+48 22 292 14 23

Czym jest Genioplastyka?

Genioplastyka to procedura chirurgiczna, mająca na celu zmianę kształtu i rozmiaru brody. Często wykonywana w celu poprawy proporcji twarzy, genioplastyka może znacząco wpłynąć na wygląd i pewność siebie pacjentów.

Korzyści

  • Poprawa symetrii twarzy: Zabieg pomaga w wyrównaniu proporcji twarzy.
  • Zwiększenie pewności siebie: Korekta podbródka może znacząco wpływać na samoocenę.
  • Długotrwałe efekty: Wyniki genioplastyki są zazwyczaj trwałe.
  • Personalizacja: Możliwość dostosowania zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Opis Zabiegu Genioplastyki

Genioplastyka polega na chirurgicznym ukształtowaniu brody. Zabieg może być przeprowadzony poprzez przesunięcie lub zmianę kształtu kości bądź z użyciem implantów. Wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zabieg zwykle trwa od 1 do 2 godzin.

Czy genioplastyka może pomóc w chrapaniu i leczeniu bezdechu sennego?

Tak, szczególnie w przypadkach cofnięcia i niedorozwoju bródki. W takich przypadkach GENIOPLASTYKA polega na wysunięciu kostnej części bródki wraz z mięśniami dna jamy ustnej i przyczepami mięśni języka i korzystnie wpływa na poszerzenie górnych dróg oddechowych, przyczyniając się to do poprawy i zmniejszenia objawów chrapania i bezdechu sennego. Ponadto doprzednia genioplastyka korzystnie wpływa na zdolność swobodnego zamknięcia ust; co pozwala zniwelować problem stałego, przewlekłego napięcia mięśni twarzy.

Rekonwalescencja

Po zabiegu genioplastyki, czas rekonwalescencji wynosi zazwyczaj od 1 do 2 tygodni. W tym czasie ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza, aby zapewnić sobie najlepsze efekty i szybki powrót do zdrowia.

Zachęcenie do Kontaktu

Zainteresowała Cię genioplastyka? Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację. Nasi specjaliści odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą wybrać najlepszą metodę zabiegu dla Ciebie.

Ważne informacje

Czas Trwania ZabieguOkoło 1-3 godzin, w zależności od złożoności
Typ ZnieczuleniaZazwyczaj ogólne, rzadziej miejscowe
Pobyt Po ZabieguAmbulatoryjnie lub 1 noc w klinice
Okres RekonwalescencjiPełna aktywność po 2-4 tygodniach
Opieka PooperacyjnaKontrole pooperacyjne, zalecenia dotyczące diety i aktywności
PrzeciwwskazaniaZaburzenia krzepnięcia, aktywne infekcje, niektóre choroby przewlekłe
Efekty ZabieguWidoczne po ustąpieniu obrzęków, trwałe
Cena OrientacyjnaZobacz Cennik
Cele ZabieguPoprawa estetyki i proporcji twarzy, korekta wad wrodzonych lub nabytych

Najczęściej Zadawane Pytania

Genioplastyka jest uznawana za bezpieczny zabieg, jednak jak każda procedura chirurgiczna, niesie ze sobą pewne ryzyko. Ważne jest, aby przeprowadzić ją u doświadczonego chirurga.

Efekty genioplastyki są zazwyczaj trwałe. Zmiany wprowadzone w strukturze brody pozostają na stałe.

Blizny po genioplastyce są minimalne i zwykle ukryte, co oznacza, że są prawie niewidoczne. Ich lokalizacja zależy od techniki zabiegu.

Okres rekonwalescencji po genioplastyce obejmuje spuchnięcia i siniaki, które ustępują w ciągu kilku dni do tygodnia. Pacjenci mogą wrócić do normalnych aktywności w ciągu 1-2 tygodni.

Zazwyczaj genioplastyka nie wpływa negatywnie na mowę ani zdolność do żucia, chociaż w pierwszych dniach po zabiegu mogą wystąpić pewne tymczasowe dyskomforty.

Przed zabiegiem genioplastyki zaleca się unikanie leków rozrzedzających krew, przestrzeganie zaleceń dotyczących jedzenia i picia oraz zaplanowanie odpowiedniego czasu na rekonwalescencję.

Lekarze wykonujący zabieg:

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23