Nici PDO
Nici PDO i biorewitalizacja z ich użyciem to zabieg polegający na miejscowym wzmocnieniu skóry, stworzenia tzw. siatki podtrzymującej. Nici PDO są zbudowane z substancji szeroko stosowanej w chirurgii, zwanej polidioksanonem. To substancja, która w skórze ulega degradacji po określonym dla rodzaju nici czasie (wchłonięciu i zanikowi). Polidioksanon posiada certyfikat CE dla substancji medycznych, dlatego jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Udowodniono, że biorewitalizacja nićmi PDO wspomaga proces neokolagenezy (tworzenia się kolagenu w skórze) oraz elastogenezy (tworzenia się elastyny), które wspomagają utrzymanie napięcia i jędrności skóry.
Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO możemy stosować na skórę twarzy, podbródka szyi, dekoltu. Bardzo cenionymi zabiegami są również procedury obejmujące okolice biustu, pośladków, łokci, ramion, kolan czy nóg. Szeroki wachlarz zastosowania nici PDO daje wiele możliwości poprawy stanu skóry oraz przywrócenia naturalnego i młodego wyglądu.
Procedury z wykorzystaniem nici PDO są szczególnie zalecane dla pacjentów, których skóra miejscowo utraciła jędrność.
Nici PDO Warszawa – wskazania do zabiegu:
- pionowe i poziome zmarszczki na czole (celem ich wypełnienia i poprawy struktury skóry)
- obniżone zewnętrzne krawędzie brwi z uczuciem opadania powiek
- wiotkość policzków
- głęboki fałd nosowo-wargowy
- rowek policzkowo-jarzmowy
- fałd podbródkowy
- fałd marionetkowy
- opadające policzki i obszar pod dolną szczęką (tzw. chomiki)
- nadmiar skóry w okolicy podbródka
- fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie
- ujędrnianie i kształtowanie piersi
- zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach
Nici liftingujące Warszawa- przeciwwskazania
- aktywne zmiany skórne o charakterze zapalnym w miejscu iniekcji
- miesiączka (zabieg w tym okresie jest bardziej bolesny)
- choroby nowotworowe
- skłonność do bliznowców
- okres ciąży i laktacji
- choroby autoimmunologiczne
- niewyrównane choroby ogólnoustrojowe (np. cukrzyca, nadciśnienie)
- alergia na Polidioksanon
Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym w postaci kremu znieczulającego, bądź też dodatkowo znieczulenia podanego iniekcyjnie (zastrzyk). Po znieczuleniu skóry wprowadza się nici przy pomocy cienkich igieł (bez użycia skalpela). W zależności od potrzeb skóry oraz anatomii obszaru poddawanego zabiegowi, wybiera się nici proste, bądź skręcone o różnej długości.
Skóra po zabiegu może być tkliwa, obrzęknięta i zaczerwieniona. Miejscowo mogą pojawić się siniaki, które ulegają wchłonięciu do ok. 10 dni od zabiegu (w zależności od predyspozycji pacjenta). Niekiedy pojawiają się widoczne pofałdowania skóry, które ulegają samoistnemu wygładzeniu po kilku dniach. Po zabiegu nie należy stosować masaży twarzy, zabiegów RF (falami radiowymi) oraz zabiegów laserowych. Powodują one bowiem szybsze „rozpuszczanie” się nici, a tym samym niwelują ich dobroczynny wpływ na skórę.
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, natomiast końcowy efekt zabiegu oceniamy po 90 dniach. Wizyta kontrolna zwykle odbywa się po tygodniu, miesiącu oraz 90 dniach od zabiegu. Widoczne efekty na obszarach poddanych zabiegowi utrzymują się do 2 lat. Jest to spektakularny zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. Biorewitalizacja oraz wzmocnienie skóry nićmi PDO dedykowane są pacjentom w wieku 30-55 lat.
Czas trwania zabiegu: 60-90 minut
Okres rekonwalescencji: 5-15 dni
Cena zabiegów: w zależności od ilości wprowadzonych nici – od 100 zł .
Zabieg wykonuje się raz na 1,5 roku.
Zobacz także:
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej
Dentysta Pruszków
Wciągniki linowe
Obsługa informatyczna firm