Leczenie nadpotliwości

leczenie_nadpotliwosci2Leczenie nadpotliwości botoksem to odpowiedź na nadmierną potliwość, która jest częstym problemem zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Z pomocą tym osobom przychodzą specjaliści medycyny estetycznej oraz powszechnie stosowany zabieg z użyciem botoksu.  Toksyna botulinowa, znana również jako botoks, jest preparatem powszechnie stosowanym w medycynie estetycznej. Świetnie nadaje się do wypełniania zmarszczek mimicznych. Nie jest to jednak jedyne zastosowania botuliny. Jest ona również preparatem świetnie sprawdzającym się przy leczeniu nadpotliwości.

Leczenie nadpotliwości Warszawa – kto powinien poddać się leczeniu?

Mimo iż nadmierne pocenie się jest jednym ze sposobów w jaki nasz organizm pozbywa się ciepła, to nadmierne wydzielanie potu może być nie lada problemem. Na nadpotliwość cierpi nawet 1% populacji. Problem ten ujawnia się między 20 a 35 rokiem życia. Obszarami najczęściej objętymi tym problemem są stopy i dłonie, rzadziej pachy i twarz.

Leczenie nadpotliwości botoksem

Obecnie nie wiadomo dlaczego u niektórych ludzi występuje nadmierna potliwość. Wiemy jedynie że jest ona wywołana nadaktywnością pewnego rodzaju gruczołów potowych, które należą do gruczołów wydzielania zewnętrznego, które zlokalizowane są praktycznie na całym ciele. Szczególnie duża ilość znajduje się na dłoniach, stopach i pod pachami.
Innymi czynnikami które mogą powodować nadmierną potliwość są ćwiczenia fizyczne, alkohol, kawa, herbata, stres, silne emocje, ciepło i zimno.

Jak wygląda zabieg leczenia nadpotliwości?

Leczenie nadpotliwości botoxem trwa około 30 minut. W tym czasie obstrzykiwane są okolice pach, stóp i dłoni. W niektórych przypadkach preparat wstrzykiwany jest również w twarz. Zapobiega to nadmiernemu wydzielaniu potu. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda leczenia nadpotliwości.

Rekonwalescencja

Szczególna rekonwalescencja nie jest wymagana. W przypadku wystąpienia nadmiernego bólu, gorączki i obrzęku należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Efekty leczenia nadpotliwości botoksem

U większości pacjentów po zabiegu zauważa się ogromną poprawę. Wydzielanie potu zmniejsza się prawie o 90% po tygodniu od zabiegu. Objętość wydzielanego potu powinna zmaleć przynajmniej o połowę. Efekty zabiegu utrzymują się około 6 -12 miesięcy. Zabieg powinno powtarzać się po 7 – 12 miesiącach.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Opieka informatyczna Warszawa