Chirurgia plastyczna miejsc intymnych

By 10 listopada 2017 Aktualności
chirugia plastyczna miejsc intymnych

Chirurgia plastyczna miejsc intymnych: nowa moda czy konieczność? Pyta większość z Was. Trudno to sobie wyobrazić, ale dla wielu kobiet problemy intymne mają wpływ nie tylko na jakość życia intymnego, ale także pewność siebie i komfort codziennego życia. O zabiegach ginekologii estetycznej dla portalu kobieta.onet.pl opowiada dr n med. Małgorzata Uchman, ginekolog Kliniki Promedion.

– Często słyszy Pani od swoich pacjentów: „Pani doktor, jestem niezadowolona ze swojego życia intymnego, proszę mi pomóc!”?

– Dr n med. Malgorzta Uchman, Klinika Promedion: Niezbyt często, ale może wynika to z tego, że nie jest nam wcale tak źle w łóżku. Według danych statystycznych niezadowolonych z życia intymnego jest zaledwie 5 proc. kobiet. Ok 70 proc., które ukończyły 40 rok życia, w pełni ma świadomość pozycji i technik, dających im satysfakcję seksualną. Większość kobiet XXI wieku nie czuje również zakłopotania, by rozmawiać z partnerem o seksie. Dlatego ponad połowa 40-latek deklaruje, że cieszy się najlepszym seksem w swoim życiu!

-Spotykamy się, by porozmawiać o tym, jak kondycja naszego ciała, to jak wyglądamy, wpływa na samoocenę w łóżku. Psychologowie twierdzą, ze nawet 70 proc. poczucia pewności siebie w sypialni buduje się w oparciu o to, jak sami się widzimy.

– Z rozmów moimi pacjentkami wynika, że rzeczywiście wygląd ma duże znaczenie, jeśli chodzi o samoocenę. Nie tylko w sypialni, także na co dzień. Kilka miesięcy temu do mojego gabinetu trafiła pacjentka, która od lat zmagała się z kompleksem z powodu przerośniętych warg sromowych mniejszych. Ta dolegliwość była na tyle uciążliwa, że przeszkadzała jej w codziennym życiu: uniemożliwiała noszenie dopasowanej bielizny, uprawianie niektórych sportów, utrzymanie higieny, a także wywoływała ból i stany zapalne.

Więcej w materiale Damiana Dajdy w serwisie kobieta.onet.pl.
Zapraszamy do lektury!

Czytaj artykuł – kliknij tu

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej