Czas na botoks

Czas na botoks

botoks_zabiegi_warszawaZabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest obecnie jednym z najbardziej popularnych zabiegów pozwalających na szybkie usunięcie oznak starzenia. Pomimo, ze toksyna botulinowa ma nadal „czarny PR” jest jednym z najbardziej przebadanych klinicznie dostępnych na rynku produktów stosowanych w medycynie estetycznej. W polskich klinikach medycyny estetycznej botoks wykorzystywany jest od 1996 roku. Dzisiaj zabiegi te zaliczane są do tzw. zabiegów lunchowych, do których nie wymagane jest szczególne przygotowanie pacjenta.

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego preparatu toksyny botulinowej oraz jego dawki. W rękach lekarza nie musimy się obawiać o „efekt maski”, bądź inne efekty uboczne. Podczas konsultacji z doświadczonymi lekarzami w Klinice Promedion pacjenci omawiają oczekiwany rezultat. Zarówno dawka, jak i sposób wykonania zabiegu jest dostosowywany do indywidualnych cech anatomii pacjenta.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej daje szybkie i naturalne efekty.

Działanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa podana domięśniowo w odpowiedniej dawce jest w pełni bezpieczna. Jej działanie opiera się na odwracalnej blokadzie włókien nerwowych unerwiających mięśnie mimiczne i odpowiadających za ich skurcz. Dzięki temu zmarszczki ulegają wygładzeniu.

Pierwsze efekty działania toksyny widoczne są po ok. 4-5 dniach po zabiegu, natomiast ostateczny efekt oceniamy po 2 tygodniach. Istnieje grupa pacjentów, którzy reagują na toksynę botulinową z opóźnieniem, dlatego też ważna jest stała współpraca z lekarzem prowadzącym oraz zgłoszenie się na planowaną wizytę kontrolną.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Specjalista dr Anna Płatkowska-Szczerek ocenia, że z zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej najczęściej korzystają kobiety w wieku 30-45 lat. To właśnie wtedy widoczne stają się pierwsze zmarszczki, które coraz trudniej ukryć. Warto podkreślić, że toksyna botulinowa jest idealna nie tylko w celu niwelowania zmarszczek mimicznych, ale działa też profilaktycznie u osób z mocną, wyrazistą mimiką twarzy.

„Lwia zmarszczka” pomiędzy brwiami, „zmarszczki palacza” nad górną wargą, „kurze łapki” w okolicy oczu czy zmarszczki poziome czoła to najczęstsze wskazania do zabiegu.

Im będą głębsze, tym trudniej jest je całkowicie wygładzić, dlatego warto wykonać zabieg, gdy tylko zaobserwujemy pierwsze zmarszczki – dodaje dr Anna Płatkowska-Szczerek.

Botoks zabiegi Warszawa

Toksyna botulinowa potrafi w niedługim czasie zdziałać cuda przywracając twarzy młody wygląd. To niewiarygodne jak szybko można odzyskać młodość i podnieść swoją atrakcyjność! Dzięki toksynie botulinowej kilka minut wystarczy, by cofnąć zegar o kilka lat.

Naturalne efekty oraz adekwatny do wieku wygląd to podstawa dobrze przeprowadzonych zabiegów medycyny estetycznej. Idealny efekt to narastające w czasie i subtelne zmiany, które na pierwszy rzut oka nie będą widoczne. Po dobrze dobranych i wykonanych zabiegach skóra odzyskuje świeżość a twarz wygląda na bardziej wypoczętą.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej