Operacja piersi – czy warto udać się na konsultację z ekspertem?

operacja piersi

Lato to dla wielu osób wyczekana pora roku – w końcu oznacza ona wakacje, ciepło, więcej witaminy D, która poprawia nasze samopoczucie… Dla części kobiet jest to jednak czas, w którym są najbardziej świadome swoich kompleksów – zwłaszcza tych związanych z piersiami, które są często postrzegane jako synonim kobiecości. O ile poza miesiącami letnimi łatwo jest nosić ubrania zakrywające dekolt, luźne lub z grubszego materiału, o tyle w lecie, a w szczególności na plaży, jest to trudniejsze, a nawet niemożliwe. 

Coraz więcej pań – mając na uwadze własny komfort psychiczny oraz dobre samopoczucie – decyduje się na operację piersi, zarówno z użyciem implantów, ale również polegającą jedynie na uformowaniu własnych tkanek. Pacjentki do zabiegu często skłania nie tylko krótki okres rekonwalescencji (około 2 miesięcy), ale również natychmiastowy rezultat osiągnięty przez operację. Zależnie od rodzaju zabiegu, dolegliwości bólowe mogą się od siebie różnić, są one jednak niewielkie i krótkotrwałe.

Zbliżający się okres wakacyjny jest odpowiednim czasem na zastanowienie się – czy nasze piersi i ich wygląd sprawiają, że czujemy się pewne siebie? Czy są one źródłem kompleksów? Jeśli odpowiedź na drugie pytanie brzmi “tak”, może warto udać się na konsultację z ekspertem.

Autor: lek. Małgorzata Chomicka-Janda