Każdy może mieć piękne i gęste włosy

Piękne i gęste włosy

 

Nie ma wątpliwości, że włosy są atrybutem kobiecości. Piękne i gęste włosy wpływają na atrakcyjność zewnętrzną. Okazuje się jednak, że w przypadku mężczyzn włosy także nie są bez znaczenia. Łysina nie jest dzisiaj uznawana za zbyt atrakcyjną.

Wypadanie włosów – sposób na piękne i gęste włosy

Czy wiecie, że na całym świecie miliony osób cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów? Łysina albo przerzedzenie włosów na skórze głowy są wynikiem różnych przyczyn. Czasem są to czynniki genetyczne, ale równie często również zaburzenia hormonalne albo inne choroby, w tym anemia czy choroby tarczycowe. Pewne jest również, że za stan włosów odpowiada także nasza dieta. Tylko natychmiastowa reakcja na niekorzystne zmiany pozwala zahamować proces wypadania włosów.

Profesjonalna diagnoza

Priorytetem jest diagnoza profesjonalnego lekarza oraz dobranie właściwej metody leczenia. Coraz bardziej doceniane są zabiegi kosmetyczne z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki mezoterapii igłowej można skutecznie walczyć o każdy jeden włos.

Mezoterapia włosów

Wszystko o mezoterapii wzmacniającej włosy

Zabiegi kosmetyczne, które polegają na wmasowaniu odżywczego preparatu w skórę głowy, nie zawsze okazują się skuteczne. Dużo lepsze działanie wykazuje dostarczenie witaminowych koktajli w głąb jej warstw za pomocą iniekcji.

W skład leczniczych ampułek może wchodzić nawet kilkadziesiąt składników, to między innymi aminokwasy, koenzymy, minerały, kwasy nukleinowe, kwas hialuronowy oraz naturalne wyciągi roślinne. Dzięki nim mikrokrążenie krwi zostaje pobudzone. Skóra jest dotleniona, a „uśpione” cebulki włosa rozpoczynają proces naturalnej regeneracji. Mikro nakłucia skóry głowy i dostarczanie w ten sposób odżywczych preparatów wprost do cebulki włosa, pomagają pobudzić je do działania w różnych fazach cyklu wzrostu włosa.

Kilka słów o mezoterapii

Takie zabiegi warto wykonywać cyklicznie – potrzebnych jest średnio 5-7 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Jeden trwa około 30 minut i kosztuje od 450 złotych. Specjalista medycyny estetycznej Kliniki Promedion  potwierdza, że pacjenci mogą oczekiwać szybkich i pożądanych efektów. Mezoterapia hamuje wypadanie włosów, poprawia ich witalność oraz wpływa na przyśpieszenie odrostu włosów. Pierwsze efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Jeśli chcecie poprawić stan swoich włosów postawcie na wzmacniającą mezoterapię. Pamiętajcie jednak, że chociaż zabiegi tego rodzaju są w pełni bezpieczne, to mogą być wykonywane tylko w sprawdzonych klinikach medycyny estetycznej. W pierwszym etapie doświadczony medyk diagnozuje problem i dobiera odpowiednią ampułkę z zestawem dobroczynnych składników. To kuracja stosowana indywidualnie, a ocena stanu włosów, rozpoznanie występującego problemu oraz wykorzystanie właściwego preparatu jest kwestią priorytetową.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Zobacz także:
Zobacz nasz zespół – czytaj więcej
Chirurgia plastyczna zabiegi – czytaj więcej
Operacje biustu – czytaj więcej
Cennik – czytaj więcej