Korekta biustu

korekta biustuKorekta biustu jest jedną z form zabiegów wykonywanych w chirurgii plastycznej piersi. W zależności od przypadku, asymetria piersi korygowana jest poprzez  powiększenie mniejszej piersi lub pomniejszeniu tej większej. W przypadku całkowitego niedorozwoju piersi wykonuje się zabieg rekonstrukcyjny.

Korekta biustu Warszawa – kiedy warto wykonać

Kobiece piersi nigdy nie są idealnie symetryczne. W przypadku niektórych kobiet asymetria piersi jest jednak na tyle widoczna, że utrudnia normalne życie i wpędza nas w kompleksy. Dotyczy to również brodawek, które mogą być względem siebie asymetryczne. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest chirurgiczna korekcja asymetrii piersi.

Korekta biustu po ciąży- wskazania

Warto rozważyć korektę asymetrii piersi jeżeli:

  • cierpisz na asymetrię wrodzoną (tzw. zespół Polanda)
  • jedna z twoich piersi jest znacznie większa ze względu na przebytą ciążę i karmienie piersią
  • różnica między jedną piersią a drugą wynosi co najmniej jeden rozmiar

Zalety korekty piersi:

  • poprawa wyglądu piersi
  • wyzbycie się kompleksów
  • efekty zabiegu są zazwyczaj stale

Korekta biustu Warszawa – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem korekty biustu  lekarz poprosi cię o przeprowadzenie badania piersi, które wykluczy rozwój choroby nowotworowej. Może również zlecić podstawowe badanie morfologiczne. Dobrze abyś przestała palić i przyjmować leki rozrzedzające krew. Usprawni to proces rekonwalescencji. Warto również zadbać o odpowiednie przygotowanie sypialni. Warto aby rzeczy takie jak telefon, leki przeciwbólowe i woda znajdowały się zawsze pod ręką.

Jak wygląda zabieg korekty piersi?

Asymetryczne piersi można skorygować poprzez zastosowanie jednej z kilku metod:
powiększanie piersi – metoda ta polega na korekcji asymetrii poprzez powiększenie mniejszej piersi. W przypadku piersi asymetrycznych implant powinno się umieszczać poprzez nacięcie pod pachą. Piersi można również powiększyć własną tkanką tłuszczową
zmniejszanie piersi – redukcji ulega większa pierś. Zarówno w przypadku redukcji piersi jak i ich powiększania, wybór należy do pacjentki
rekonstrukcja piersi – metoda stosowana w przypadku niedorozwoju piersi i znajdującego się pod nią mięśnia piersiowego. Pierś może zostać zrekonstruowana poprzez umieszczenie endoprotezy, poprzez wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej, lub poprzez połączenie tych dwóch metod.

Korekta biustu Warszawa – rekonwalescencja

Po zabiegu mogą zostać umieszczone dreny, które będą odprowadzały nadmiar krwi, a piersi zostaną owinięte bandażem.
Po około 3 dniach od zabiegu należy zacząć chodzić na krótkie, spokojne spacery aby pobudzić krążenie. Zapobiegnie to tworzeniu się zakrzepów w kończynach dolnych.
Bardzo ważne jest, abyś po operacji spała na plecach. Dzięki temu unikniesz zbytniego nacisku na piersi.
W przypadku wystąpienia zaczerwienienia wokół piersi i wysokiej gorączki jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Mogą to być pierwsze objawy infekcji.

Efekty

Pierwsze efekty zauważysz zaraz po zabiegu, jednak na ostateczne wyniki będziesz musiała poczekać kilka miesięcy. Efekty zabiegu są zazwyczaj stałe, jednak ciąża i karmienie piersią mogą prowadzić do nawrotu problemu.

Chirurgia plastyczna – zobacz cennik

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak

Instalacja sieci LAN WarszawaMontaż kamer przemysłowych