Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest glikozoaminoglikanem (rodzajem polisacharydu) występującym we wszystkich organizmach na świecie, który wiąże wodę w skórze właściwej. Niestety wraz z upływem czasu, kwasu hialuronowego zaczyna ubywać i traci on zdolność wiązania wody. Z tego też względu, iniekcja kwasu hialuronowego przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.
Kwas hialuronowy Warszawa – zastosowanie
Glikozoaminoglikan stosowany jest głównie do wypełnienia zmarszczek w tych miejscach, gdzie skóra utraciła elastyczność. Kwas hialuronowy jest również najpopularniejszym składnikiem kremów odmładzających. Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego pozwalają także wygładzić i powiększyć usta oraz nadać im młodzieńczy wygląd.
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – kto jest odpowiednim kandydatem?
- chcesz poddać się zabiegowi mało inwazyjnemu
- jesteś w dobrym stanie zdrowia
- masz zauważalne zmarszczki w okolicach ust, brwi i oczu
- zaznaczone bruzdy nosowo-wargowe i linie marionetki
- uzupełnić ubytki w obrębie kości policzkowych
- chcesz wygładzić, odświeżyć usta
- chcesz powiększyć usta, zaznaczyć ich kontur
Kwas hialuronowy zabieg – jak się przygotować?
Przed zabiegiem należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i alergiach. Niektóre z nich mogą powodować silne zasinienie.
Jak wygląda zabieg kwasem hialuronowym?
Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest poprzez bardzo cienkie igły. Cały zabieg trwa ok. 30 minut. Przed przystąpieniem do iniekcji lekarz oceni stan twojej skóry oraz przyjrzy się zmarszczkom, które mają zostać wypełnione. Następnie na twojej twarzy zostaną zaznaczone punkty, które mają zostać ostrzyknięte kwasem. Przed iniekcją twarz zostaje oczyszczona środkiem antybakteryjnym. Lekarz stosuje również lekkie znieczulenie, którego zadaniem jest złagodzenie bólu. Po tych czynnościach lekarz przystępuje do wstrzyknięcia wypełniacza zawierającego kwas hialuronowy. Po zaaplikowaniu preparatu twarz zostaje ponownie oczyszczona.
Kwas hialuronowy zabieg Warszawa – rekonwalescencja
Dłuższa rekonwalescencja po aplikacji wypełniacza nie jest wymagana. Należy jedynie pamiętać o tym, aby nie naciskać miejsc iniekcji, ponieważ może to prowadzić do rozchodzenia się kwasu pod skórą.
Efekty
Efekty zabiegu nie są stałe, widać je natychmiastowo, maksymalny efekt zabiegu można ocenić po upływie 2-3 tygodni, w czasie którego kwas będzie ściągał wodę z organizmu i modelował leczone miejsce. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Iniekcje kwasu należy regularnie powtarzać.
Przeciwwskazania do zastosowania kwasu hialuronowego
- ciąża i okres karmienia piersią
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy
- stany zapalne skóry (trądzik, opryszczka)
Zobacz także:
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej