Leczenie żylaków falami radiowymi Warszawa

leczenie żylaków falami radiowymi warszawaLeczenie żylaków falami radiowymi (Venefit) zostało okrzyknięte mianem złotego standardu w leczeniu niewydolności żylnej podczas 33 sympozjum Charing Cross w Londynie. Venefit to minimalnie inwazyjna i bardzo nowoczesna metoda usuwania żylaków i leczenia przewlekłej niewydolności kończyn dolnych. Na skutek nieprawidłowego przebiegu krwi żyły ulegają poszerzeniu i tracą swój kształt, co objawia się uwypukleniem widocznym na powierzchni skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, które podawane jest pod kontrolą USG w celu zapewnienia maksimum komfortu. Venefit to minimum bólu, brak powikłań, a przede wszystkim niezwykle wysoka skuteczność na poziomie ponad 97 proc.!

Usuwanie żylaków falami radiowymi

Leczenie żylaków falami radiowymi trwa maksymalnie 1,5 godziny i polega na wprowadzeniu cewnika przy niewielkim nacięciu do chorej żyły pod kontrolą USG. Jest on podłączony do generatora prądu o częstotliwości radiowej. Zmienione chorobowo naczynie ulega podgrzaniu. Na skutek działania temperatury chore naczynie kurczy się i trwale zamyka. W efekcie zabiegu krew, która do tej pory płynęła w chorej żyle samoczynnie kieruje się do innych – zdrowych. Po zabiegu na miejsce zabiegowe zakładany jest opatrunek. W niektórych przypadkach, na prośbę lekarza, pacjent stosuje również opatrunek uciskowy.
Pacjent po zabiegu czuje się dobrze, a ewentualne siniaki i obrzęki są minimalne, a niejednokrotnie nie ma ich wcale. Pobyt w Klinice jest krótki i maksymalnie trwa dobę. Pacjent może wrócić do codziennych czynności najpóźniej 2 dni po zabiegu.

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Chirurgia szczękowo-twarzowa – czytaj więcej
Poznaj nasze aktualne promocje – czytaj więcej

foto: venefit.covidien.com