Szycie bez śladu, czyli lifting twarzy nićmi wchłanianymi

By 23 sierpnia 2017 Medycyna estetyczna

Lifting nici Warszawa

lifting nici warszawaNici są hitem gabinetów medycyny estetycznej już od kilku lat. Pomagają zniwelować oznaki starzenia w sposób nieinwazyjny, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Sprawdź, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem nici wchłanialnych i dowiedz się, na jakie efekty można liczyć.

Jak wygląda zabieg?

Niektórym nici kojarzą się z operacją chirurgiczną przy pomocy skalpela i zszywaniem skóry. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że nici w medycynie estetycznej są metodą małoinwazyjną. Wprowadzane są przy pomocy kaniul z wykorzystaniem kilku nakłuć w skórze. Po umiejscowieniu nici w odpowiednich miejscach skóra zostaje naciągnięta, a jej nowe położenie ustabilizowane. Nici wchłaniają się samodzielnie po upływie kilku miesięcy, a w ich miejscu powstaje niewidoczne z zewnątrz pasmo kolagenowe podtrzymujące skórę. Warto przy tym wspomnieć, że lekarze wykonujący zabiegi nićmi mają do wyboru różne ich rodzaje. Dzięki temu mogą dobierać podawany materiał indywidualnie do potrzeb i aktualnego stanu skóry.

Zabieg wprowadzania nici jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60-90 minut.

Ceny zabiegów różnią się w zależności od rodzaju, ilości oraz obszaru wprowadzania nici.

Lifting nićmi – na jaki efekt można liczyć?

Wzmocnienie skóry, wzrost jej napięcia oraz modelowanie owalu twarzy to najbardziej pożądane przez pacjentki efekty wykorzystania nici wchłanianych.

„Likwidacja tzw. „chomików”, lifting podbródka, podniesienie łuku brwiowego to najczęstsze problemy jakie udaje się zniwelować wykorzystując lifting nieinwazyjny nićmi wchłanialnymi. Wprowadzając nici możemy również wygładzić i wzmocnić powierzchnię skóry oraz zlikwidować bruzdy.” mówi lek. Anna Płatkowska-Szczerek z Kliniki Promedion.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po kilku dniach od zabiegu, natomiast na ostateczny efekt należy poczekać ok. 4-6 tygodni.

Lifting nici Warszawa – nie tylko do twarzy

Coraz bardziej popularne stają się w ostatnim czasie zabiegi na ciało z wykorzystaniem nici wchłanialnych. Modelowanie piersi, ramion czy pośladków jest bardzo dobrą opcją w przypadku osób po kuracjach odchudzających czy kobiet po porodzie. Nici świetnie sprawdzają się jako wzmocnienie i lifting skóry brzucha oraz okolicy nadkolanowej.

Nici jako wsparcie dla innych zabiegów

Ciekawostką jest fakt, iż nici PDO rzeczywiście mogą być stosowane jako zabieg podstawowy, ale są również doskonałym wsparciem dla innych procedur z zakresu medycyny estetycznej. Mowa tu przede wszystkim o iniekcjach kwasu hialuronowego czy mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. W przypadku uniesienia łuku brwiowego stosuje się również iniekcje toksyny botulinowej. Zabieg łączony można wykonać podczas jednej wizyty w Klinice Promedion.

Jedno jest pewne. Zabiegi z wykorzystaniem nici dają spektakularne efekty. Cieszą się coraz większą popularnością i są lubiane przez pacjentki. Są alternatywą dla operacji chirurgicznych z wykorzystaniem skalpela.

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej