Odsysanie tłuszczu z twarzy

Na czym polega zabieg odsysania tłuszczu z twarzy

Odsysanie tłuszczu z twarzy  jest to zabieg mający na celu usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej znajdującej się w okolicy twarzy i podbródka.

Dlaczego jest wykonywany?

Czasami pomimo stosowania odpowiedniej diety i ćwiczeń nie jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wówczas zarówno u kobiet jak i u mężczyzn przeprowadzany jest zabieg liposukcji, który pozwala pozbyć się tego problemu.

Kto jest odpowiednim kandydatem?

Zabiegowi odsysania tłuszczu z twarzy mogą poddać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Należy rozważyć zabieg liposukcji jeżeli:

  • nie możesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu z twarzy i jej okolic
  • masz podwójny podbródek
  • skóra twojej szyi jest pofałdowana
  • masz nadmiar tłuszczu w okolicy żuchwy

Ryzyko związane z zabiegiem odsysania tłuszczu z twarzy

Zalety liposukcji twarzy

  • poprawa konturów twarzy
  • smuklejsza twarz
  • młodszy wygląd
  • lepsze proporcje twarzy

Jak przygotować się do zabiegu?

Na około trzy tygodnie przed planowanym zabiegiem zaleca się zaprzestanie palenia tytoniu i przyjmowania leków rozrzedzających krew. Zapewni to prawidłową rekonwalescencję.

Zaleca się również odpowiednie przygotowanie mieszkania. Ważne aby pod ręką mieć leki przeciwbólowe, wodę i telefon.

Jak wygląda zabieg ?

Zabieg odsysania tłuszczu z twarzy zaczyna się od podania anestezji. W przypadku policzków nie wykonuje się klasycznej liposukcji. W celu usunięcia z nich nadmiaru tłuszczu zaleca się wycięcie tzw. poduszek tłuszczowych poprzez nacięcie wykonywane wewnątrz jamy ustnej.

W przypadku podwójnego podbródka wprowadzana jest specjalna sonda usuwająca tkankę tłuszczową. Następnie zakładany jest opatrunek uciskowy, którego zadaniem jest odpowiednie uformowanie podbródka.

Rekonwalescencja

Po zabiegu możesz doświadczyć dyskomfortu spowodowanego bólem, obrzękiem i zasinieniem. Należy wówczas przyjmować leki przepisane przez lekarza.

Na kilka tygodni należy ograniczyć aktywność fizyczną. Różne gry zespołowe niosą ze sobą ryzyko powstania urazów twarzy.

Efekty

Efekty zabiegu są stałe, o ile pacjent utrzymuje stabilną masę ciała. Obrzęk powinien zniknąć po kilku tygodniach od zabiegu. Ostateczne rezultaty widoczne są po kilku miesiącach.

Sprawdź cennik zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej