Podniesienie piersi Warszawa

podniesienie piersiPodniesienie piersi, to zabieg którego celem jest zmiana kształtu piersi z mocno opadającej na jędrną i pełną pierś. Uzyskuje się to poprzez usunięcie nadmiaru  skóry i właściwe uformowanie gruczołu piersiowego. W przypadku, gdy piersi nie są zbyt duże często wykonywany jest ten zabieg w połączeniu z powiększaniem piersi implantami.

Podniesienie piersi Warszawa – wskazania

Wraz z upływem czasu kobiece piersi ulegają zmianom. Skóra zaczyna wiotczeć, a biust opada. Jednak nie tylko czas wpływa na kondycję piersi. Innymi czynnikami są ciąża i karmienie piersią, wahania wagi. Operacji liftingu piersi najlepiej poddać się po przebytej ciąży.

Wideo – zobacz

Podniesienie biustu – czy jestem odpowiednią kandydatką do zabiegu?

Należy rozważyć operację podniesienia piersi jeżeli:

  • skóra na piersiach jest zwiotczała
  • jedna pierś jest mniejsza od drugiej
  • sutki skierowane są w dół
  • twoje piersi są obwisłe
  • utrzymujesz stałą masę ciała

Podniesienie biustu Warszawa- zalety:

  • lepszy kształt piersi
  • atrakcyjniejsza sylwetka
  • większa pewność siebie

Jak przygotować się do zabiegu podniesienia biustu?

Lekarz poprosi cię o wykonanie różnych badań np. mammografii. Może również zlecić biopsję. Ważne jest również poinformowanie chirurga o przypadkach zachorowania na raka piersi w rodzinie. Zaleca się również zaprzestania przyjmowania leków i suplementów diety rozrzedzających krew oraz palenia tytoniu. Pamiętaj, aby poprosić kogoś o zawiezienie cię do domu po zabiegu. Wcześniej możesz również odpowiednio urządzić mieszkanie, aby najpotrzebniejsze rzeczy znajdowały się zawsze pod ręką.

Podniesienie piersi Warszawa – przebieg zabiegu

Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 2 – 4 godziny. Istnieją różne metody przeprowadzenia tego zabiegu ze względu na rodzaj wykonanych cięć. Przy mniejszym stopniu opadania piersi możliwe jest wykonanie cięcia wyłącznie dookoła brodawki i usunięcie nadmiaru skóry (metoda Benellego). W przypadku większego stopnia opadania wykonuje się cięcie dookoła brodawki, pionowo w dół i w fałdzie podpiersiowym (metoda Lejour). Pozwala to w największym stopniu usunąć nadmiar skóry i nadać piersi właściwy kształt.

Podniesienie biustu – rekonwalescencja

Podczas rekonwalescencji zaleca się noszenie specjalnego biustonosza kompresyjnego, który zminimalizuje obrzęk. Przez pierwszych kilka dni po operacji podniesienie biustu, piersi mogą być obolałe i opuchnięte. Może również wystąpić drętwienie sutków i całych piersi. Może to potrwać nawet do 6 tygodni. Podczas rekonwalescencji zaleca się spanie na boku lub na plecach, aby odciążyć piersi. Powinno się również unikać aktywności fizycznej przez kolejne 2 tygodnie. Pamiętaj o ochronie ran przed promieniami słonecznymi.

Efekty podniesienia biustu

Pierwsze zmiany po podniesienie biustu dostrzeżesz już po operacji. Miej jednak na uwadze fakt, iż twój biust będzie zmieniał się przez kilka następnych miesięcy. Z biegiem czasu również blizny ulegną zmianie – staną się białe i cienkie. W celu utrzymania jak najlepszych efektów zabiegu, zaleca się prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia.
Cennik chirurgii plastycznej – zobacz

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak
Chirurgia plastyczna Warszawa – czytaj więcej