Przeszczep brwi

przeszczep brwiPrzeszczep brwi jest jedyną naturalną i trwałą metodą na uzupełnienie brwi oraz nadanie im oczekiwanej gęstości. Uwarunkowania genetyczne, choroby oraz urazy powodują, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni coraz częściej zgłaszają się do nas z problemem zaniku brwi. Dzięki procedurze przeszczepu nasi Pacjenci mogą w szybki, bezbolesny i naturalny sposób zyskać piękne brwi, przywrócić twarzy wyrazistość i usunąć wrażenie zmęczenia. Procedurę transplantacji brwi wykonuje w naszej Klinice dr Artur Sandelewski – specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej, członek International Society of Hair Restoration Surgery – organizacji zrzeszającej lekarzy zajmujących się profesjonalnym przeszczepem włosów.
Klinika Promedion jest jednym z nielicznych ośrodków wykonujących procedurę przeszczepu brwi. Bez wątpienia, jest ona jedną z  najtrudniejszych procedur w zakresie medycyny estetycznej, dlatego w celu uzyskania jak najlepszego, naturalnego efektu warto powierzyć swój problem w ręce sprawdzonych specjalistów.

Dlaczego przeszczep jest najlepszym rozwiązaniem przy zaniku brwi?

Wiele osób z problemem braku gęstości czy zaniku brwi stara się ukryć problem, działając doraźnie. Tatuaż czy codzienny makijaż nie rozwiązują jednak problemu. Warto postawić na trwałe rozwiązania, tym bardziej, iż zabieg przeszczepu brwi jest krótki i praktycznie bezbolesny. Procedura polega na przeszczepieniu od 50 do 400 graftów w miejsce brwi, w zależności od tego czy naszym celem jest niewielka zmiana, np.  pokrycie blizny, czy całkowite przywrócenie brwi. Pierwsze rezultaty widoczne są już po zabiegu.

Czy jesteś idealnym kandydatem do procedury przeszczepu brwi?

Generalnie, niemal każdy z nas może być zakwalifikowany do tej procedury. Istotny jest dobry stan zdrowia, który minimalizuje ryzyko ewentualnych powikłań. Grupą najlepszych pacjentów, u których można zagwarantować najlepszy efekt, są pacjenci, u których zanik brwi wynika z uwarunkowań genetycznych lub urazu. Grupą, w której nie można zagwarantować w pełni oczekiwanego efektu i trwałych rezultatów są Pacjenci z problemem łysienia plackowatego i frontalnego, ze względu na ryzyko niekompletnego odrostu włosów. Ostatecznie kwestie te rozstrzygane są podczas konsultacji lekarskiej.

Jak wygląda przeszczep brwi?

Postęp w transplantacji włosów w ciągu ostatniej dekady sprawił, że w rękach doświadczonego lekarza – i wykonana prawidłowo, transplantacja brwi może przynieść wspaniałe rezultaty. Procedura może być wykonywana zarówno metodą FUE lub techniką FUG. Niezależnie od wyboru metody kluczowym aspektem jest odpowiednie zaprojektowanie brwi, wyznaczenie kierunku oraz zagięcia wzrostu nowych włosów, a następnie staranne ich pobranie w celu nadania łukowi brwiowemu jak najbardziej naturalnego kształtu.
Włosy do przeszczepu najczęściej pobierane są z tyłu głowy metodą FUE lub techniką FUG – wybór metody zależy od stanu włosów oraz oczekiwanych przez Pacjenta efektów. Zdarza się, iż włosy pobierane są z dolnego odcinka z tyłu głowy w celu pobrania drobniejszych włosów. Zabieg trwa zazwyczaj 2-3 godziny, choć ostateczny czas spędzony w gabinecie zależy od stanu i ilości przeszczepianych włosów. Procedurę można uznać za zakończoną, jeśli pacjent oraz lekarz są w 100 proc. zadowoleni z kształtu i gęstości brwi.

Przeszczep brwi – rekonwalescencja

Po wykonaniu przeszczepu Pacjent może wrócić do domu. Może w tym czasie odczuwać niewielki dyskomfort w miejscu pobranych włosów. Szwy z miejsca dawczego rozpuszczają się po kilku tygodniach, pozostawiając niewielką bliznę. Na brwiach przez pierwsze 5 dni może utrzymywać się niewielkie zaczerwienienie. Rekonwalescencja trwa od 5 do 7 dni. W ciągu pół roku od przeszczepu włosy stają się coraz gęstsze.
Sprawdź cenę zabiegu

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Opieka informatyczna Warszawa