Metoda FUE

Metoda FUE  (Follicular Unit Extraction), to nowoczesny zabieg polegający na niezwykle precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnego przyrządu i następnym przeszczepieniu ich w okolicę biorczą. Jedną z głównych zalet tej metody jest fakt, że podczas pobierania mieszków z okolicy dawczej pozostają jedynie mikroskopijne blizny, których nie będziemy w stanie zauważyć gołym okiem oraz to, że po zabiegu można pozwolić sobie na bardzo krótkie strzyżenie włosów. Metoda FUE jest doskonałym rozwiązaniem dla tego typu pacjentów, jak również dla osób, które przeszły już zabiegi na włosach i kolejne wycinanie skóry nie wchodzi w grę.

Co ciekawe, włosy można przeszczepiać nie tylko na skórę głowy, ale również w inne części ciała, np. w celu uzupełnienia zarostu. Podczas jednego zabiegu lekarz jest w stanie pobrać nawet do 3000 mieszków włosowych. Może również zostać poszerzona o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.
Transplantacja włosów metodą FUE jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Przeszczep włosów metoda FUE – przygotowanie do zabiegu

Po przebytej konsultacji lekarskiej i ewentualnym badaniu trychologicznym należy wykonać również morfologię krwi. Pacjent na okres minimum 3 tygodni powinien zaprzestać palenia papierosów i spożywania alkoholu. W dniu zabiegu bardzo ważne jest dokładne umycie głowy. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie nakładać na włosy żadnych odżywek, lakieru, żelu oraz innych kosmetyków. Jeżeli przygotowujemy się do zabiegu metodą FUE należy przygotować się na bardzo krótkie ostrzyżenie włosów w okolicy dawczej. Zabieg poprzedza dokładna analiza miejsca dawczego oraz określenie zakresu przeszczepu.

Przebieg zabiegu

Transplantacja włosów przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu roztworu znieczulającego, który ogranicza występowanie efektów ubocznych do minimum. Znieczulenie podawane jest w pozycji siedzącej, po upływie około pół godziny lekarz przystępuje do pobrania pojedynczych mieszków włosowych. Po ich pobraniu w miejscu dawczym zakładany jest opatrunek. Kolejnym krokiem jest znieczulenie miejsca do transplantacji – w tym czasie pacjent może swobodnie rozmawiać, czytać książki  w zależności od upodobań. Według wcześniej określonego zakresu transplantacji lekarz wytwarza otworki w skórze w celu wprowadzenia przeszczepianych włosów. Po transplantacji, miejsce przeszczepu smaruje się specjalną maścią. Pacjent po zabiegu wychodzi do domu bez żadnego opatrunku.

Efekty przeszczepu włosów metodą FUE

Masz pytania, wątpliwości? Umów się na konsultacje ze specjalistą – dr. Łukasz Tatara.

Umów konsultację