Przeszczep włosów Warszawa

 

Przeszczep włosów wychodzi naprzeciw problemowi łysienia, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet na całym świecie. Wypadanie włosów przed chirurgicznym leczeniem łysienia należy wnikliwie zbadać, przeprowadzając specjalistyczne badania i eliminując różnego rodzaju czynniki chorobotwórcze, niedobory witamin i problemy hormonalne. Jeżeli badania nie potwierdzą występowania tego typu problemów, wówczas można przeprowadzić zabieg przeszczepu włosów.

Zalety przeszczepu włosów

Zabieg niesie ze sobą wiele zalet, m.in. takich jak zwiększenie pewności siebie czy nadanie pacjentowi młodszego, atrakcyjniejszego wyglądu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu pacjent może spokojnie udać się do domu.

Metody przeszczepu włosów

W Klinice Promedion z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabiegi oraz konsultacje przeprowadza, lek. med. Łukasz Tatara. Zabieg wykonujemy w oparciu o trzy, dostępne metody: FUE (Follicular Unit Extraction), FUT (Follicular Unit Transplantation) oraz BHT (Body Hair Transplant).

Przeszczep włosówu kobiet

Zobacz

Przeszczep włosówu mężczyzn

Zobacz

Przeszczepbrwi

Zobacz

Przeszczep włosów metodą FUE

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction), to nowoczesny zabieg polegający na niezwykle precyzyjnym pobraniu pojedynczych mieszków włosowych za pomocą specjalnego przyrządu i następnym przeszczepieniu ich w okolicę biorczą. Jedną z głównych zalet tej metody jest fakt, że podczas pobierania mieszków z okolicy dawczej pozostają jedynie mikroskopijne blizny, których nie będziemy w stanie zauważyć gołym okiem oraz to, że po zabiegu można pozwolić sobie na bardzo krótkie strzyżenie włosów. Metoda FUE jest doskonałym rozwiązaniem dla tego typu pacjentów, jak również dla osób, które przeszły już zabiegi na włosach i kolejne wycinanie skóry nie wchodzi w grę.

Co ciekawe, włosy można przeszczepiać nie tylko na skórę głowy, ale również w inne części ciała, np. w celu uzupełnienia zarostu. Podczas jednego zabiegu lekarz jest w stanie pobrać nawet do 3000 mieszków włosowych. Może również zostać poszerzona o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.
Transplantacja włosów metodą FUE jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Przeszczep włosów metoda FUE – przygotowanie do zabiegu

Po przebytej konsultacji lekarskiej i ewentualnym badaniu trychologicznym należy wykonać również morfologię krwi. Pacjent na okres minimum 3 tygodni powinien zaprzestać palenia papierosów i spożywania alkoholu. W dniu zabiegu bardzo ważne jest dokładne umycie głowy. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie nakładać na włosy żadnych odżywek, lakieru, żelu oraz innych kosmetyków. Jeżeli przygotowujemy się do zabiegu metodą FUE należy przygotować się na bardzo krótkie ostrzyżenie włosów w okolicy dawczej. Zabieg poprzedza dokładna analiza miejsca dawczego oraz określenie zakresu przeszczepu.

Przebieg zabiegu

Transplantacja włosów przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu roztworu znieczulającego, który ogranicza występowanie efektów ubocznych do minimum. Znieczulenie podawane jest w pozycji siedzącej, po upływie około pół godziny lekarz przystępuje do pobrania pojedynczych mieszków włosowych. Po ich pobraniu w miejscu dawczym zakładany jest opatrunek. Kolejnym krokiem jest znieczulenie miejsca do transplantacji – w tym czasie pacjent może swobodnie rozmawiać, czytać książki  w zależności od upodobań. Według wcześniej określonego zakresu transplantacji lekarz wytwarza otworki w skórze w celu wprowadzenia przeszczepianych włosów. Po transplantacji, miejsce przeszczepu smaruje się specjalną maścią. Pacjent po zabiegu wychodzi do domu bez żadnego opatrunku.

Przeszczep włosów Warszawa – metoda FUT

Metoda FUT  (Follicular Unit Transplantation) – znana jest również jako metoda STRIP. Jest główną metodą w chirurgii odtwórczej włosów. To metoda polecana szczególnie pacjentom, którzy marzą o gęstych włosach i jednocześnie tolerują obecność blizny w formie linii, która pozostaje jednak mało widoczna przy zastosowaniu odpowiednich metod zabiegowych.

Główną zaletą tej metody jest krótszy czas trwania zabiegu oraz pozyskanie dużej liczby unitów włosów podczas jednego zabiegu. Metoda FUT adresowana jest w szczególności do osób posiadających dłuższe włosy. Dzięki specjalnemu szyciu blizna po zabiegu jest mało widoczna, a zapuszczenie włosów pozwala ją całkowicie zakryć.

Przeszczep włosów metoda FUT – przebieg zabiegu

Podobnie jak w przypadku metody FUE zabieg metodą FUT przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent otrzymuje je w pozycji siedzącej. W celu przeprowadzenia transplantacji włosy w miejscu pobieranego paska skóry są golone – obszar ten ma szerokość ok. 15 cm i długość do ok. 30 cm – zależy ona od ilości pobieranych jednostek włosa. Miejsce pobrania skóry jest szyte specjalną techniką – tzw. trichophytoic closure, która sprawia, że blizna z daleka jest kompletnie niezauważalna.

Zalecenia

Pacjent po zabiegu musi unikać nadmiernego wysiłku przez okres 4 tygodni, by uniknąć napinania rany. Pobrane jednostki włosów zostają następnie przygotowane do przeszczepienia pod stereoskopowym mikroskopem – do transplantacji trafiają jedynie najlepsze, najzdrowsze włosy. Podczas przygotowywania otworków do transplantacji pacjent może wygodnie siedzieć i poświęcić ten czas na relaks. Po wykonaniu otworków przygotowane transplanty zostają wprowadzone w miejsce wcześniej przygotowanej linii. Po wykonaniu zabiegu lekarz zakłada niewielki opatrunek w miejsce pobranego paska skóry, z kolei miejsce z przeszczepionymi włosami smaruje się specjalnymi maściami i płynem dezynfekcyjnym. Tak przygotowany pacjent może spokojnie wrócić do domu.

Przeszczep włosów – metoda BHT

Metoda BHT (Body Hair Transplant) – jest najnowszą metodą transplantacji włosów, która wykorzystuje włosy z innych partii ciała, niż głowa. Do miejsc najczęściej wykorzystywanych do tego procesu zalicza się brodę, klatkę piersiową oraz pachy. Metodę tę poleca się pacjentom, którzy posiadają niewystarczającą ilość transplantów do przeszczepu na głowie.

Metoda BHT – przebieg zabiegu

Zabieg, wzorem pozostałych metod, wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Włosy do przeszczepu muszą mieć długość 2-3 mm. Lekarz pobiera je za pomocą specjalnych igieł transplantacyjnych, które umożliwiają pobranie unitów, czyli włosów w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta. Oznacza to, że skóra w miejscu pobrania zostaje uszkodzona w stopniu minimalnym, co z kolei sprawia, że blizny są praktycznie niewidoczne. Następnie w zaznaczonym wcześniej miejscu transplantacji włosów wykonywane są specjalne otworki dla poszczególnych włosów. Podczas ich wprowadzania pacjent może wygodni leżeć. Po wykonanym zabiegu i założeniu opatrunków pacjent może wrócić do domu.

Przeszczep włosów efekty

Transplantacja włosów – ważne informacje

Transplantacja włosów – ważne informacje, to zbiór najistotniejszych wiadomości na temat procedury przeszczepu włosów. Tu dowiedzą się Państwo jak wygląda cała procedura, czego możecie spodziewać się w trakcie zabiegu, jak długo trwa rekonwalescencja itp.

Przed zabiegiem

Pacjent przed zabiegiem przeszczepu włosów na 7-10 dni przed zabiegiem musi wykonać następujące badania: morfologia, układ krzepnięcia krwi, poziom cukru we krwi, badanie ogólne moczu, HBS, HCV. UWAGA! Wyniki badań laboratoryjnych zabieramy ze sobą do kliniki.

W dniu zabiegu

Należy umyć głowę, nie nakładając na nie żadnych kosmetyków – olejków, odżywek, żeli. Rano w dniu zabiegu należy zjeść lekkostrawne śniadanie. W przypadku przyjmowania leków na nadciśnienie tętnicze, choroby serca czy cukrzycę należy zażyć je jak co dzień. Zalecane jest również lekkostrawne śniadanie.

Po zabiegu

Zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu transplantacji włosów – do pobrania:

Przeszczep włosów – zalecenia

Masz pytania, wątpliwości? Umów się na konsultację w gabinecie ze specjalistą +48 22 292 14 25

lub

umów się na bezpłatną konsultację wysyłając zdjęcie łysiejącego obszaru na adres email: wlosy@klinikapromedion.pl,

lub

wysyłając zdjęcia na numer telefonu 571 571 567

Umów konsultację

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja

Przeszczep włosów Warszawa cena – sprawdź