Pytania i odpowiedzi
Zadzwoń i umów się
+48 22 292 14 23
Jakie są ograniczenia po zabiegu korekcji powiek?
Po zabiegu korekcji powiek pacjent może być zalecany do unikania aktywności fizycznej, unikania opalania i noszenia okularów przeciwsłonecznych.
Jakie są potencjalne ryzyka i powikłania związane z korekcją powiek?
Potencjalne ryzyka i powikłania związane z korekcją powiek to m.in. krwiaki, obrzęki, infekcje, problemy z gojeniem, niesymetryczny efekt.
Jakie są opcje znieczulenia podczas zabiegu korekcji powiek?
Opcje znieczulenia podczas zabiegu korekcji powiek mogą obejmować miejscowe znieczulenie lub ogólne znieczulenie dożylnie.
Jakie rezultaty mogę oczekiwać po korekcji powiek?
Rezultaty korekcji powiek obejmują odświeżenie wyglądu oczu, wygładzenie zmarszczek, poprawę widzenia i polepszenie konturu oka.
Jak przebiega zabieg korekcji powiek (blepharoplastyki)?
Zabieg korekcji powiek (blepharoplastyka) polega na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu i/lub mięśni wokół powiek w celu poprawy ich wyglądu i funkcji.
Plastyka powiek – rekonwalescencja
Po zakończonym zabiegu możesz mieć problemy z poprawnym widzeniem objawiające się pod postacią nadwrażliwości na światło, niewyraźnym widzeniem, obrzękiem i drętwieniem powiek, oraz zaczerwienieniem wokół nacięć. Nie musisz się jednak zbytnio martwić – dolegliwości te są całkowicie naturalne i tymczasowe. Podczas trwania rekonwalescencji zaleca się delikatne oczyszczanie powiek i stosowanie
Korekcja powiek, jak wygląda zabieg
Cały zabieg trwa ok. 1,5 godziny. Plastykę powiek przeprowadza się zarówno na powiekach górnych i dolnych. Przy obrębie górnej powieki korekcji ulega nadmiar skóry, ptoza (opadanie), przepuklina tłuszczowa, nazbyt rozbudowany mięsień okrężny oka. W przypadku powieki dolnej wykonywana jest kantopexia polegająca na napięciu zewnętrznego kąta oka, oraz kantoplastyka której celem
Plastyka powiek – przygotowanie do zabiegu
Przed zabiegiem korekty powiek konieczna będzie konsultacja z okulistą który wykluczy choroby oczu. Następnie lekarz prowadzący omówi twoją historię choroby i przedstawi ci przebieg zabiegu. Lekarz z całą pewnością poprosi cię o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz o zaprzestanie palenia papierosów.
Korekta powiek, kto jest kandydatem do zabiegu?
Należy rozważyć zabieg korekcji powiek jeżeli: nadmiar skóry ogranicza pole widzenia twoja twarz wygląda na zmęczoną z powodu opadających powiek nadmiar tkanki na powiekach uniemożliwia ci nałożenie makijażu
Korekcja uszu, jak długo nosi się opatrunki?
Czas, przez jaki pacjent nosi opatrunki po korekcji uszu (otoplastyce), może się różnić w zależności od preferencji i praktyk lekarza, a także od konkretnej techniki użytej podczas operacji. W niektórych przypadkach, opatrunki mogą być noszone przez około 1-2 dni po zabiegu. Po tym czasie chirurg może usunąć opatrunki na wizycie
Jakie są wymagane badania przed operacją plastyczną uszu?
Przed operacją plastyczną uszu (otoplastyką) lekarz może zlecić standardowe badania krwi, badanie moczu, ewentualnie EKG oraz przeprowadzić wywiad medyczny i konsultację z anestezjologiem. Wymagane badania mogą się różnić w zależności od stanu zdrowia pacjenta i zaleceń lekarza.
Ile czasu trwa zabieg korekcji uszu?
Czas trwania zabiegu korekcji uszu (otoplastyki) może się różnić w zależności od indywidualnych warunków pacjenta, stopnia korekcji, techniki użytej przez chirurga oraz ewentualnych dodatkowych procedur. Ogólnie rzecz biorąc, otoplastyka jest stosunkowo krótkim zabiegiem chirurgicznym i zwykle trwa od 1 do 2 godzin.
W jakim znieczuleniu wykonywana jest korekcja uszu?
Korekcja uszu (otoplastyka) jest zazwyczaj przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że pacjent jest przytomny, ale obszar operowany jest znieczulany miejscowo. Lekarz podaje środek znieczulający do okolic uszu, co sprawia, że pacjent nie odczuwa bólu podczas operacji, ale pozostaje przytomny i może komunikować się
W jakim wieku można zrobić operację plastyczną uszu?
Operacja plastyczna uszu (otoplastyka) jest zazwyczaj wykonywana u dorosłych pacjentów, po osiągnięciu pełnoletniości. U dzieci i młodzieży, otoplastykę można rozważyć w przypadku wrodzonych wad uszu lub wytrącenia małżowin usznych, które mogą znacząco wpływać na psychologiczne samopoczucie. Decyzję o zabiegu należy podjąć wraz z lekarzem, biorąc pod uwagę stan zdrowia i
Operacja uszu, kiedy widać efekty operacji?
Początkowe efekty operacji uszu (otoplastyki) są widoczne od razu po zdjęciu opatrunków. Jednak pełne ustabilizowanie się tkanek i osiągnięcie ostatecznych efektów może zająć kilka miesięcy.