Rekonstrukcja piersi Warszawa

rekonstrukcja piersi warszawa

Rekonstrukcja piersi to operacja odtworzenia wyniosłości piersi po wcześniejszej operacji wycięcia gruczołu, najczęściej z przyczyn onkologicznych. Etap rekonstrukcji może być przeprowadzony natychmiast po usunięciu gruczołu (wówczas skórę piersi wraz z kompleksem otoczka-brodawka bardzo często udaje się zaoszczędzić) lub w trybie odroczonym np. po zakończeniu leczenia onkologicznego. Pierś rekonstruuje się tkankami własnymi pacjentki – np. płat LD lub DIEP, używając materiałów sztucznych – implanty lub stosując metody hybrydowe – np. płat LD wraz z implantem. Często etapem pośrednim procesu rekonstrukcji jest stosowanie ekspanderów tkankowych piersi, które najogólniej mówiąc przygotowują odpowiednią lożę dla ostatecznego implantu.

Rekonstrukcja po mastektomii

Wskazania do operacji to stan po mastektomii lub niekorzystnej estetycznie operacji oszczędzającej. Przeciwwskazaniem bezwzględnym do natychmiastowej rekonstrukcji jest rak zapalny. Czynniki zwiększające ryzyko powikłań rekonstrukcji to m.in.:

  • palenie tytoniu
  • cukrzyca
  • otyłość
  • przebyta radioterapia ściany klatki piersiowej.

 

Jak dbać o pierś po rekonstrukcji

Nie ma szczególnych wytycznych dotyczących przygotowania pacjentki do zabiegu rekonstrukcji, są one podobne jak do każdej operacji w znieczuleniu ogólnym. Operacje rekonstrukcyjne trwają różnie długo w zależności od stopnia skomplikowania danego przypadku, średnio 2-3 godziny, choć w przypadkach stosowania technik mikrochirurgicznych czas ten zwykle jest dłuższy. Rekonwalescencja zwykle jest szybka. W pierwszej dobie pooperacyjnej pacjentki są zwykle w pełni uruchomione, mogą przyjmować doustnie płyny i posiłki. Chore najczęściej powinny nosić specjalne biustonosze uciskowe, dzięki czemu m.in. poprawia się gojenie ran i zmniejsza obrzęk pooperacyjny. Proces rehabilitacji powinien przebiegać pod nadzorem fizjoterapeuty.

 

Dr Piotr Furga onkolog

Rekonstrukcja piersi w Klinice Promedion wykonywana jest przez dr n.med. Piotra Furgę – Kierownika pierwszego na Mazowszu akredytowanego przez Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne (SIS – Senologic International Society) Oddziału Chirurgii i Rekonstrukcji Piersi (Breast Unit) w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Dr Furga wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii i rekonstrukcji piersi. Zakres zabiegów jest szeroki – od prostego wycięcia małych zmian, przez operacje onkoplastyczne usuwania dużych guzów piersi, co pozwala zachować pierś z dobrym efektem estetycznym, aż po zabiegi rekonstrukcyjne jednoczasowe lub odroczone.

 

Umów konsultację

Rekonstrukcja piersi Warszawa


Zobacz także: Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – zobacz więcej
Poznaj nasz zespół – czytaj więcej
Sprawdź cennik – czytaj więcej