BTL UNISON to terapia antycellulitowa, która w sposób skuteczny zwalcza niedoskonałości skóry. Ujędrnia ją, wysmukla, wygładza, napina i odżywia. W efekcie, w sposób znaczący poprawia się jej wygląd, a cellulit zostaje znacznie zredukowany. Wszystko to jest możliwe dzięki uporaniu się z 5 najważniejszymi przyczynami powstawania cellulitu:

 • zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej,
 • zwłóknienia tkanki łącznej,
 • wiotkiej i zbyt cienkiej skóry,
 • wolnej pracy układu limfatycznego,
 • niedostatecznego ukrwienia tkanek.

 

Zabieg UNISON BTL wykazuje wysoką skuteczność w walce z cellulitem, ponieważ wpływa na zmiany zachodzące nie tylko na powierzchni skóry, ale też te obecne głęboko w tkankach podskórnych. Urządzenie łączy dwie fale: akustyczną i radiową co pozwala to na wyeliminowanie wszystkich 5 czynników składających się na zły wygląd skóry.

Monopolarna fala radiowa – dociera ona do tkanek podskórnych znajdujących się na głębokości nawet 4 centymetrów. Prowadzi do ich podgrzania do temperatury 45-55 stopni Celsjusza, co umożliwia zwiększenie sprężystości i elastyczności tkanek łącznych. To zaś stanowi ochronę przed powstawaniem cellulitu. Fala radiowa oddziałuje także na tkankę tłuszczową. Za sprawą tak zwanego efektu termicznego, zapasy tłuszczu znajdujące się w komórkach zostają zredukowane. Zmniejsza się również liczba samych komórek tłuszczowych. Do tego dochodzi fakt, iż fala radiowa pobudza produkcję kolagenu w skórze właściwej, sprawiając, że staje się jędrna i gładka.

Fale akustyczne (uderzeniowe) – odpowiedzialne są za wywoływanie wibracji w tkance łącznej, które rozbijają zwłóknienia prowadzące do cellulitu. Fale uszkadzają błony komórek tłuszczowych, dzięki czemu łatwiej dochodzi do procesu lipolizy, związanego z uwalnianiem i metabolizowaniem tłuszczu. Działanie fal akustycznych wpływa również na lepsze usuwanie toksyn, poprawę ukrwienia tkanek, a także aktywację enzymów, które rozkładają tłuszcz. Dzięki nim, skóra staje się elastyczna.

BTL UNISON stanowi pierwszą skuteczną próbę połączeniu obu niezwykle skutecznych technologii, które do tej pory były wykorzystywane osobno. Dzięki temu możliwe staje się pokonanie wszystkich 5 przyczyn niedoskonałości skóry.

Efekty zabiegu UNISON BTL:

 • redukcja cellulitu – zarówno ciężkiego, jak i umiarkowanego,
 • wyszczuplenie sylwetki,
 • ujędrnienie skóry,
 • redukcja wiotczenia skóry,
 • przyspieszenie metabolizmu – lepsze usuwanie toksyn i zatrzymanej wody,
 • poprawa ukrwienia tkanek,
 • zmniejszenie nierówności skórnych,
 • pogrubienie skóry właściwej,
 • redukcja warstwy tłuszczu podskórnego,

Przygotowanie do zabiegu: 3 miesiące przed zabiegiem nie należy stosować głębokich peelingów, ani zabiegów ablacyjnych w miejscach, które zostaną poddane terapii. 2 dni przed zabiegiem zalecamy spożywanie dużych ilości wody (2-3 litry dziennie). Na zabieg warto założyć wygodne ubranie. W miejscu, w którym zostanie użyta technologia UNISON BTL powinno być pozbawione włosów i biżuterii.

Czas trwania zabiegu: 60 minut – 1 lub 4 zabiegi, w zależności od potrzeb.

Po zabiegu: bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra będzie lekko zaczerwieniona. Trwa to jednak jedynie kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Do 4 dni po zabiegu należy utrzymywać intensywne nawadnianie organizmu (minimum 2 litry wody dziennie), co pozwoli uzyskać lepsze efekty. Warto nawilżać również skórę poprzez użycie dobrej jakości balsamów do ciała. Po zabiegu pojawić się może swędzenie skóry bądź niewielkich rozmiarów krwiaki i wybroczyny. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki.

 

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej
Zabieg BTL EMSCULPT – stymulacja mięśni polem elektromagnetycznym HIFEM – czytaj więcej