Chirurgia ortognatyczna

Zadzwoń i umów się

+48 22 292 14 23

Chirurgia ortognatyczna wchodzi w zakres szerszej specjalności – chirurgii szczękowo-twarzowej. Celem chirurgii ortognatycznej jest leczenie różnych dysproporcji kości szczęki i żuchwy. W przeważającej większości tym dysproporcjom kostnym towarzyszą wady ortodontyczne, w tych przypadkach nazywane morfologicznymi wadami zgryzu.

Operacja ortognatyczna Warszawa

Leczenie ortognatyczne to leczenie ortodontyczno-chirurgiczne prowadzone przez zespół ortodonta-chirurg szczękowy. Leczenie ortodontyczne przygotowuje łuki zębowe do operacji ortognatycznej. Średni czas preparacji ortodontycznej przedoperacyjnej wynosi 18 – 24 miesięcy.

Konsekwencją dysproporcji kostnych szczęki i żuchwy oraz współistniejących wad zgryzu są zaburzenia funkcji życiowych, takich jak gryzienie i spożywanie pokarmów, mowa, jak również oddychanie. Mogą występować również zaburzenia czynnościowe w zakresie stawów skroniowo-żuchwowych. W rysach twarzy często obserwuje się zauważalny negatywny wpływ na proporcję, symetrię i estetykę twarzy, co może wpływać na obniżenie samooceny oraz aktywności społecznej i szeroko pojętej jakości życia.

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23