Jak zlikwidować linie marionetki

Jak zlikwidować linie marionetki

linie marionetkiLinie marionetki nazywane również „puppet lines” to pionowe bruzdy biegnące od kącików ust do brody. Jest to jeden z pierwszych objawów starzenia się skóry, zauważany już przez młodych pacjentów. Głębokie i widoczne fałdy powstają na skutek zaniku kwasu hialuronowego co za tym idzie utraty jej gęstości. Efekt „opadających ust” często jest również spowodowany wahaniem wagi pacjentów ale również niepełnym uzębieniem czy wadą zgryzu.

Oferowany przez Klinikę PROMEDION zabieg łączony z wykorzystaniem kwasy hialuronowego oraz implantacją nici PDO to terapia przede wszystkim dla osób, które myślą zarówno o prewencji jak i likwidacji już istniejących i widocznych linii marionetki.

Polecamy go dla pacjentów już po 30 roku życia, oczywiście decyzję o zabiegu podejmuje lekarz.

Sposób na linie marionetki

Terapia łączona: kwas hialuronowy + nici PDO to przede wszystkim alternatywa dla liftingu chirurgicznego dla młodych osób oraz naturalny proces produkcji kolagenu i tym samym tworzenie „rusztowania” dla opadających tkanek. Zabieg wykonuje się jeden po drugim w odstępie dwóch tygodni i wykonuje się tylko jedną łączoną terapię.
Cały zabieg łącznie z miejscowym znieczuleniem maścią Emlą trwa około 60 minut.

Przebieg zabiegu

Jak wygląda sam zabieg ? po dokładnym oczyszczeniu twarzy nakładamy maść Emla pod okluzją w celu znieczulenia skóry. Po około 20 minutach wstrzykujemy gotowy preparat usieciowanego kwasu hialuronowego pod skórę w bruzdy marionetki i jej okolice. W zależności od wieku pacjenta, wielkości bruzd wykorzystuję od 1 do 2 ml usieciowanego kwasu hialuronowego. Następnie przeprowadzam delikatny masaż palcami aby preparat ułożył się równo pod skórą oraz w celu redukcji ewentualnych grudek. Efekt wypełnienia linii marionetek jest natychmiastowy. Zabieg przebiega niemalże bezboleśnie. Zaleca się aby pacjent zwiększył ilość przyjmowanych płynów do 3litrów dziennie w celu zwiększenia objętości kwasu hialuronowego i tym samym lepszych efektów wypełnienia.

Po około dwóch tygodniach przechodzimy do zabiegu z użyciem chirurgicznych nici PDO. Nici te są od lat wykorzystywane w chirurgii w celu zakładania szwów, są rozpuszczalne i bezpieczne dla każdego pacjenta. Ich efekt liftingujący polega na stymulacji syntezy nowego kolagenu oraz tworzenia się w tkance nowych naczyń. Skóra wówczas staję się napięta zmarszczki się redukują i podnosi się owal twarzy.

Po krótkim miejscowym znieczuleniu maścią Emla wprowadzam poprzecznie do linii marionetek od 5 do 10 nitek na jedną stronę. Zabieg jest prosty do wykonania, polega na umiejętnym wprowadzeniu pod skórę lub w mięsień kilku nitek, które umieszczone są w cieniutkich sterylnych igłach (przypominają igły do akupunktury). Zabieg jest bezbolesny, pacjenci praktycznie nie czują wprowadzanych nitek.

Bezpośrednio po zabiegu skóra po obydwu zabiegach może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Efekt ten ustępuje już w ciągu kilkunastu godzin. Jak po każdym zabiegu z użyciem igieł mogą pojawić się delikatne krwiaki czy siniaczki, utrzymujące się zazwyczaj kilka dni (2-4dni).

Efekty

Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. Początkowo kwas hialuronowy twardnieje z uwagi na to, że zwiększa się jego objętość, wówczas pacjenci czują przy uśmiechaniu niewielki dyskomfort. Po około 7 dniach preparat staje się miękki i niewyczuwalny. Nici PDO również mogą dawać uczucie niewielkiego napięcia, które po około 2- 3 tygodniach zanika.

Efekt terapii łączonej ma na celu poprawę gęstości skóry oraz walkę z „grawitacją”. Z uwagi na zastosowanie nici PDO i syntezy kolageny efekt staje się trwalszy i nie wymaga częstych iniekcji z użyciem samego kwasu hialuronowego. Pierwsze efekty widać tuż po zabiegu wypełniania linii marionetek kwasem hialuronowym, natomiast działanie nici PDO to około 3 – 4 tygodni od zabiegu. Spektakularny efekt utrzymuje się przez okres 2- 3 lat.

dr n.med. Nina Wiśniewska

Zobacz także:

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetycznej – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej