Zmniejszenie biustu Warszawa

zmniejszenie biustuZmniejszenie piersi, zmniejszenie biustu polega na zredukowaniu objętości piersi poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry. Operacja ta zazwyczaj poprawia komfort życia kobiet z obfitym biustem.

Zmniejszenie biustu Warszawa- dlaczego jest wykonywane?

Wiele kobiet posiadających piersi dużego rozmiaru zmaga się z różnymi dolegliwościami np. bólem pleców. Spory biust dodatkowo ogranicza aktywność fizyczną. Mimo iż obecnie najpopularniejszym zabiegiem jest powiększanie piersi, to pewna część kobiet chciałaby pozbyć się zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej znajdującej się w piersiach, czyli skorzystać z zabiegu zmniejszenie piersi.

Zmniejszenie biustu – czy jesteś idealną kandydatką?

Powinnaś rozważyć zabieg zmniejszenie piersi jeżeli:

  • zmagasz się z bólem ramion, szyi i pleców spowodowanym zbyt dużymi piersiami
  • skóra na klatce piersiowej jest rozciągnięta
  • pod piersiami często pojawia się wysypka
  • duży biust ogranicza twój swobodny ruch
  • na ramionach pojawiają się ślady po wrzynających się ramiączkach od biustonosza

Zmniejszenie biustu Warszawa – zalety

  • ładniejszy i jędrniejszy biust
  • odciążenie kręgosłupa
  • lepsza swoboda ruchu
  • większa pewność siebie

Zabieg zmniejszenia biustu – jak się przygotować

Przed zabiegiem lekarz może zlecić wykonanie mammografii w celu wykluczenia chorób piersi. Zostaniesz również poproszona o zaprzestanie palenia i przyjmowania leków rozrzedzających krew na okres od 2 do 6 tygodni przed zabiegiem. Przed wyjazdem do kliniki odpowiednio przygotuj swoje mieszkanie, tak abyś zawsze pod ręką miała telefon, wodę i leki przeciwbólowe. Pamiętaj również o zorganizowanie transportu do domu.

Jak wygląda zabieg?

Operacja zmniejszenie biustu trwa ok. 3-4 godziny. Po podaniu znieczulenia ogólnego chirurg przystępuje do poprowadzenia odpowiedniego nacięcia. Następnie repozycjonowaniu ulega brodawka, aby piersi wyglądały naturalnie. Kolejnym krokiem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry.

Zmniejszenie biustu – rekonwalescencja

Podczas rekonwalescencji zaleca się noszenie specjalnego biustonosza kompresyjnego lub bandażu elastycznego, dzięki którym zminimalizujemy obrzęk. Po zabiegu mogą zostać umieszczone dreny, które będą odprowadzały nadmiar krwi i płynów. Lekarz z całą pewnością  przepisze leki przeciwbólowe. Może również zalecić przyjmowanie antybiotyku, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakażenia. Przez pierwsze dwa tygodnie piersi będą obolałe, wrażliwe na dotyk i opuchnięte. Wiąże się to z naturalnym procesem gojenia się ran. Na czas trwania rekonwalescencji zaleca się również zaprzestania aktywności fizycznej na ok. 3 tygodnie.

Zmiejszenie piersi Warszawa – efekty

Pierwsze efekty zabiegu zauważysz zaraz po operacji, jednak ostateczny rezultat widoczny będzie po kilku miesiącach. Efekty operacji zazwyczaj są trwałe, jednak przybranie na wadze, karmienie piersią czy też naturalne procesy biologiczne mogą odwrócić efekty operacji.
Cennik chirurgii plastycznej – zobacz

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak
Chirurgia plastyczna Warszawa – czytaj więcej