Korekta nosa Warszawa

korekta nosa warszawaKorekta nosa Warszawa jest zabiegiem polegającym na zmianie wyglądu i struktury nosa. Za pomocą rhinoplastyki możemy zmniejszyć lub zwiększyć objętość nosa, usunąć garb, zmienić kształt czubka nosa lub też zwęzić nozdrza. U osób niezadowolonych z wyglądu własnego nosa możemy przeprowadzić korekcję jego kształtu. Często, poza samym problemem estetycznym, u pacjentów występują skrzywiona przegroda nosowa i kłopoty z oddychaniem. W Klinice Promedion możliwe jest przeprowadzenie całkowitej korekcji, która pozwala na uzyskanie doskonałego efektu estetycznego, a jednocześnie właściwe udrożnienie nosa. Istotne dla powodzenia takiej operacji jest to, aby była przeprowadzona metodą otwartą i jednoczasowo, zarówno w zakresie laryngologii, jak i chirurgii plastycznej. Dzięki temu można wykorzystać tzw. przeszczepy z przegrody nosowej do zbudowania nowej konstrukcji nosa.

Dlaczego warto wykonać operację nosa

Operacja plastyczna nosa jest zabiegiem wykonywanym głównie ze względów estetycznych. Zbyt duży nos lub znajdujący się na nim garb  mogą skutecznie zmniejszyć pewność siebie, dodatkowo przysparzając nam wielu kompleksów. Z tego też powodu rhinoplastyce poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Warto podkreślić że nos jest tą częścią twarzy, która nadaje jej określony wygląd i charakter. Dodatkowo rhinoplastyka, czyli korekcja nosa może zniwelować problemy z oddychaniem.

Operacja nosa

Kto jest odpowiednim kandydatem do korekcji nosa?

Plastykę nosa wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, którzy:

  • są niezadowoleni z kształtu i rozmiaru swojego nosa
  • cierpią na problemy z oddychaniem spowodowane wadliwą budową nosa
  • mają zbyt skierowany w dół lub zbyt zadarty czubek nosa
  • uważają że ich nos jest nieproporcjonalny do reszty twarzy
  • osoby z dobrym stanem zdrowia

U osób cierpiących na choroby zakrzepowo – zatorowe (np. hemofilię) odradza się przeprowadzania plastyki nosa.

Operacja plastyczna nosa – zalety:

  • większa pewność siebie
  • uzyskanie lepszych proporcji twarzy
  • lepsza zdolność oddychania
  • wyraźna poprawa rozmiaru i kształtu nosa

Korekta nosa Warszawa – jak przygotować się do zabiegu?

Podczas konsultacji lekarz zleci wykonanie testów laboratoryjnych, zapozna się z twoją historią chorób i omówi przebieg zabiegu. Na co najmniej tydzień przed operacją korekcji nosa poprosi cię o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. aspiryna). Na mniej więcej dwa tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać palenia tytoniu który znacznie zwęża naczynia krwionośne.
Przed wybraniem się do kliniki należy również zorganizować sobie transport do domu. Po zabiegu nie zaleca się samodzielnej jazdy samochodem, gdyż istnieje ryzyko pogorszenia się samopoczucia co może prowadzić np. do zasłabnięcia.

Przebieg operacji nosa

Korekta nosa wykonywana jest głównie w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. 3-4 godziny. Po podaniu anestezji, skóra zostaje odseparowana od nosa. Wówczas chirurg może przystąpić do wymodelowania lub częściowego usunięcia chrząstek skrzydłowych, usunięcia garbu i (jeżeli zachodzi taka potrzeba) czubka nosa. Lekarz jest również w stanie uzupełnić ubytki jeżeli takowe występują. Dzięki temu uzyskamy zadowalający nas efekt końcowy. Końcowym etapem zabiegu operacja plastyczna nosa jest stabilizacja nosa z wykorzystaniem opatrunku termoplastycznego oraz specjalnych tamponów mających na celu tamowanie krwawienia.

Rekonwalescencja po operacji nosa

Pierwszą dobę po zabiegu pacjent spędza w klinice. Następnego dnia po operacji nosa usuwa się tamponadę. Po okresie 7-10 dni po zabiegu następuje usunięcie szwów i zdjęcie opatrunku termoplastycznego z nosa. Następnie na okres ok. 2 tygodni zakładany jest opatrunek gipsowy, który powinno zakładać się na noc.
W okolicach oczu może pojawić się obrzęk. Podczas trwania rekonwalescencji zaleca się unikania różnego rodzaju sportów przy których może dojść do uszkodzenia nosa (np. gry zespołowe, boks czy sztuki walki).
W okresie pierwszych 7-10 dni rekonwalescencji zaleca się również unikanie brania pryszniców, podczas których może dojść do zamoczenia nosa. Zamiast tego warto skusić się na relaksującą kąpiel.
W okresie rekonwalescencyjnym niewskazane jest również opalanie w okresie 3 miesięcy po zabiegu. Promienie słoneczne mogą przyczynić się do powstawania przebarwień i nienaturalnego koloru korygowanego nosa.

Operacja nosa przed i po

Efekty operacji nosa są stałe, o ile nie dojdzie do poważnego uszkodzenia nosa. Pierwsze widoczne zmiany pojawią się tuż po zdjęciu opatrunków i zejściu obrzęku. Należy pamiętać jednak o tym, że całkowity efekt końcowy będzie widoczny po około roku.

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak

Obsługa informatyczna firm Warszawa