Lifting twarzy Warszawa
Lifting twarzy i szyi to kompleksowy zabieg polegający na naciągnięciu i napięciu skóry poprzez usunięcie jej nadmiaru. Głównym celem liftingu jest redukcja zmarszczek i oznak starzenia się. Zazwyczaj poddają się mu dojrzałe kobiety i mężczyźni, którzy pragną zachować młodość. Wcześniej pacjenci decydowali się jedynie na lifting twarzy, jednak uwagę od gładkiej buzi odwracała zwiotczała i pomarszczona skóra szyi.
Lifting twarzy Warszawa – kiedy warto poddać się zabiegowi
Należy rozważyć lifting twarzy i szyi jeżeli:
- chcesz się odmłodzić
- skóra na twojej twarzy i szyi jest zwiotczała
- zmagasz się z tzw. „indyczym podgardlem”
- masz obwisłą skórę wokół szczęki
Zalety liftingu twarzy:
- młodszy wygląd
- poprawa kształtu twarzy
- kompleksowa metoda odmładzania
Przygotowanie do zabiegu liftingu twarzy
Przed zabiegiem przeprowadza się badanie oceniające stan skóry. Wyszczególnia się wszelkie zmiany w symetrii twarzy i blizny. Lekarz poprosi cię również o zaprzestanie palenia tytoniu i przyjmowania leków rozrzedzających krew.Chirurg może również przepisać antybiotyk, który należy przyjmować przed operacją. Ma on za zadanie zmniejszenie ryzyka wystąpienia infekcji. Na dobę przed liftingiem należy dokładnie umyć twarz, szyję i włosy. Przed wyjazdem do kliniki należy zorganizować sobie transport do domu.
Przebieg zabiegu:
Cały zabieg trwa ok. 2 – 3 godziny. W przypadku liftingu szyi przeprowadza się:
Lifting tradycyjny – nacięcia wykonuje się od linii włosów w stronę ucha i dalej do linii włosów. Sprawia to że są one praktycznie niewidoczne gdyż później ukryte są pod włosami. W zależności od przypadku, nacięcie prowadzi się również pod brodą. Wówczas lekarz odseparowuje skórę od tkanek i przystępuje do usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej i zwiotczałej skóry.
Lifting częściowy – w tym przypadku znacznie mniejsze nacięcia prowadzone są tylko wokół uszu. Końcowe efekty nie są jednak tak wyraźne jak przy liftingu tradycyjnym.
W przypadku liftingu twarzy wykonywany jest:
Lifting tradycyjny – nacięcia prowadzone są od linii włosów przy skroniach, wokół uszu i w dolnej części czaszki
Mini facelifting – metodę tę stosuje się przy korekcji wybranych partii twarzy np. brody.
Mid facelifting – inaczej znany jako lifting średni. Metoda ta pozwala na napięcie skóry policzków, poprzez wykonanie nacięcia pod dolnymi powiekami. Jedną z zalet tej metody jest redukcja zmarszczek występujących w kącikach ust i przy nosie.
Rekonwalescencja po liftingu twarzy:
Po zabiegu zakłada się bandaże, które mają na celu zminimalizowanie obrzęku i zasinienia. Niekiedy zostają również założone dreny, które odprowadzają nadmiar krwi i płynów. Po powrocie do domu ważne jest, aby trzymać głowę na podwyższeniu, dzięki czemu zminimalizujemy obrzęk. Pod żadnym pozorem nie przykładaj do szyi lodu! Może doprowadzić to do obumarcia skóry poprzez negatywne wpłynięcie na przepływ krwi. Przez pierwszych kilkanaście dni staraj się prowadzić w miarę spokojny tryb życia. Unikaj również dotykania twarzy i szyi. Staraj się unikać ubrań wkładanych przez głowę. Zamiast tego postaw na odzież zapinaną np. na guziki. Przez co najmniej 2 tygodnie pod żadnym pozorem nie spożywaj alkoholu, który prowadzi do rozkurczu naczyń krwionośnych, czego następstwem są krwotoki. Pamiętaj również o tym, aby chronić blizny przed działaniem promieni słonecznych.
Lifting twarzy przed i po
Ostateczne efekty liftingu twarzy mogą utrzymywać się nawet do 10 lat. Musimy jednak pamiętać o tym, że skóra twarzy i szyi w dalszym ciągu będzie się starzeć. Wówczas konieczne może być przeprowadzenie wtórnego liftingu.
Zobacz także:
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej
Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak
Obsługa informatyczna firm Warszawa