Plastyka powiek – na czym polega zabieg?

plastyka powiek warszawaPlastyka powiek, czyli blepharoplastyka jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej zarówno z powiek górnych jak i dolnych, czego efektem są opadające powieki. Głównym celem tej procedury jest podkreślenie oczu, odmłodzenie powiek i polepszenie pola widzenia.

Plastyka powiek Warszawa – dlaczego jest wykonywana?

Jednym z efektów starzenia się skóry jest jej wiotczenie. Wówczas tkanki powiek ulegają rozciąganiu, a podtrzymujące je mięśnie słabną w efekcie czego na górnych powiekach zaczyna odkładać się nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Przyczynia się to m.in. do powstawania tzw. worków pod oczami oraz powoduje opadanie górnych powiek i brwi. Z tego też względu zabiegowi poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Opadające powieki nie tylko sprawiają że nasza twarz wygląda „nieświeżo”, ale przyczyniają się również do poważniejszych problemów takich jak ograniczenie pola widzenia. Plastyka powiek jest zabiegiem skutecznie eliminującym oba problemy – zyskujemy nowy, młodszy wygląd i poprawiamy zdolność widzenia.

Plastyka powiek górnych – kto jest odpowiednim kandydatem?

Należy rozważyć zabieg korekcji powiek jeżeli:

  • nadmiar skóry ogranicza pole widzenia
  • twoja twarz wygląda na zmęczoną z powodu opadających powiek
  • nadmiar tkanki na powiekach uniemożliwia ci nałożenie makijażu

Korekta powiek górnych – zalety:

  • z reguły niewidoczne blizny
  • młodszy wygląd
  • polepszenie pola widzenia

Plastyka powiek Warszawa – przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem korekty powiek konieczna będzie konsultacja z okulistą który wykluczy choroby oczu. Następnie lekarz prowadzący omówi twoją historię choroby i przedstawi ci przebieg zabiegu. Lekarz z całą pewnością poprosi cię o zaprzestanie przyjmowania leków rozrzedzających krew oraz o zaprzestanie palenia papierosów.

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg trwa ok. 1,5 godziny. Plastykę powiek przeprowadza się zarówno na powiekach górnych i dolnych. Przy obrębie górnej powieki korekcji ulega nadmiar skóry, ptoza (opadanie), przepuklina tłuszczowa, nazbyt rozbudowany mięsień okrężny oka. W przypadku powieki dolnej wykonywana jest kantopexia polegająca na napięciu zewnętrznego kąta oka,  oraz kantoplastyka której celem jest napięcie więzadła zewnętrznego oka. Podczas zabiegu w pierwszej kolejności wykonywana jest korekcja powiek górnych. Podczas standardowej procedury lekarz prowadzi nacięcie wzdłuż zgięcia powieki. Następnie usuwa on nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej. Przy plastyce powiek dolnych, cięcie przebiega pod linią rzęs. Wówczas chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i zwiotczałą skórę.

Plastyka powiek Warszawa – rekonwalescencja

Po zakończonym zabiegu możesz mieć problemy z poprawnym widzeniem objawiające się pod postacią nadwrażliwości na światło, niewyraźnym widzeniem, obrzękiem i drętwieniem powiek, oraz zaczerwienieniem wokół nacięć. Nie musisz się jednak zbytnio martwić – dolegliwości te są całkowicie naturalne i tymczasowe.
Podczas trwania rekonwalescencji zaleca się delikatne oczyszczanie powiek i stosowanie specjalnych kropli do oczu przepisanych przez lekarza. Bardzo ważne jest, aby po operacji unikać nadmiernego wysiłku, pocierania oczu i używania soczewek kontaktowych. Należy również chronić oczy przed ekspozycją na słońce. Podczas spania należy pamiętać o tym, aby głowa była lekko uniesiona. Przy wystąpieniu silnego bólu i obrzęku wskazane jest stosowanie chłodnych okładów które z całą pewnością zminimalizują opuchliznę.

Plastyka powiek przed i po

Efekty zabiegu zazwyczaj są stałe, jednak w przypadku niektórych pacjentów zabieg trzeba powtórzyć ze względu na powracające opadanie powiek. Większość pacjentów zadowolona jest efektów plastyki powiek, dzięki której twarz odzyskuje świeżość i młodzieńczy wygląd. Pamiętaj jednak o tym, że blizny na powiekach mogą goić się nawet do 6 miesięcy.

Sprawdź cenę zabiegu

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Przeszczep włosów
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak