Powiększanie biustu Warszawa

powiększanie biustu

Powiększanie biustu jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie. Służy zarówno powiększeniu piersi, jak i do pewnego stopnia korekcie ich kształtu czy symetrii. Wielu kobietom pozwala odzyskać utraconą pewność siebie, a dzięki większym, naturalnie wyglądającym piersiom poczuć się naprawdę kobieco.

Powiększenie biustu Warszawa – dobór implantów

Kształtem i wielkością implanty muszą być dopasowane do pacjentki. W większości przypadków o kształcie implantów, czy mają być anatomiczne, czy okrągłe decyduje pacjentka.

Kilka słów o zabiegu

W Klinice Promedion powiększanie biustu jest przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym i wymaga wykonania badań laboratoryjnych, USG piersi i RTG klatki piersiowej. Cięcie robi się najczęściej na zewnętrznych częściach otoczek brodawek, aby blizna była jak najmniej widoczna. Operacja trwa ok. godziny, pacjentka zostaje dobę w klinice. Stosowane implanty objęte są dożywotnią gwarancją ze względu na wysokiej jakości materiały, z jakich zostały wykonane.

Dla kogo skierowany jest zabieg powiększania piersi

Powinnaś rozważyć zabieg powiększenia biustu jeżeli:

   • twoje piersi są za małe w stosunku do reszty ciała
   • jedna pierś jest znacznie większa od drugiej
   • piersi znacznie zmieniły się po ciąży
   • cierpisz na niedorozwój piersi
   • twoje piersi zostały poddane mastektomii z powodu choroby nowotworowej

Powiększanie piersi Warszawa- zalety

   • wyzbycie się kompleksów
   • długotrwałe efekty zabiegu
   • lepsza samoocena
   • atrakcyjniejsza sylwetka

Przygotowanie do powiększania piersi

Lekarz zleca  wykonanie badań laboratoryjnych, jak również USG piersi. Pozwala to w istotny sposób ograniczyć możliwość kwalifikacji do zabiegu osób, u których mogą występować przeciwwskazania. Oprócz tego pamiętaj o zaprzestaniu palenia tytoniu i przyjmowaniu leków rozrzedzających krew, takich jak np. aspiryna. Przed udaniem się do kliniki odpowiednio przygotuj mieszkanie.

Powiększenie biustu przebieg operacji

Powiększanie biustu wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym. Następnie chirurg wykonuje nacięcie w fałdzie podpiersiowym (rzadziej dookoła brodawki) i odpreparowuje znajdujące się tam tkanki, tym samym tworząc swoistą kieszeń, w której zostanie umieszczony implant. Implanty umieszcza się najczęściej pod mięśniem lub pod powięzią mięśnia. Aktualnie odchodzi się od umieszczania implantu bezpośrednio pod gruczołem.

Powiększenie biustu rekonwalescencja

Przez kilka dni po zabiegu powiększania piersi utrzymywać się może ból i obrzęk. Pojawić się mogą również siniaki. Zaleca się stosowanie specjalnej bielizny uciskowej, która wspomaga prawidłowe osadzenie się implantów. Należy ograniczyć również aktywność fizyczną. Podczas rekonwalescencji zalecane jest spanie na plecach, tak aby nie uciskać na biust.

Powiększanie biustu przed i po

Pierwsze efekty widoczne będą zaraz po zabiegu powiększenia piersi. Musisz jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż ostateczne rezultaty będziesz mogła podziwiać po kilku miesiącach. Aby zachować jak najlepsze efekty powiększenia biustu zaleca się prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Cennik zabiegów – czytaj więcej

Zachęcamy do lektury wywiadu ze specjalistą chirurgii plastycznej doktorem Marcinem Nowakiem.

Anatomiczne, czyli o bardziej naturalnym, jakby kroplowym kształcie i okrągłe – które z nich dają ładniejsze piersi?
I jedne i drugie umożliwiają stworzenie ładnych, estetycznych piersi, jest to w większości przypadków kwestia gustu i preferencji pacjentki.

Czy jedne od drugich wyraźnie się różnią?

Wydawałoby się, że tak, ale przeprowadzono i opublikowano niedawno badanie, z którego wynikało, że doświadczony chirurg oceniając nieznane pacjentki trafnie rozpoznał rodzaj zastosowanych implantów tylko w około 50 procentach.

Co decyduje o wielkości implantów?
Staranne i dokładne badanie – mierzenie piersi pacjentki, określenie grubości tkanki podskórnej i gruczołowej. Na tej podstawie, podstawiając uzyskane wartości do katalogów implantów, dobry chirurg jest w stanie zaproponować 2-3 w miarę podobne implanty i w porozumieniu z pacjentką, respektując jej oczekiwania i życzenia, dobrać najlepsze.

Czy implanty piersi mogą być nieskończenie wielkie?
Panie doktorze, a moja koleżanka to ma piersi powiększone implantami o wielkości X, a pan mi proponuje dużo większe/mniejsze? Może koleżanka ma te piersi i tym samym ilość tkanki podskórnej i gruczołowej większe/mniejsze i tym samym zaproponowany implant jest inny. Inaczej mówiąc, to co dobre – optymalne dla jednej pacjentki, niekoniecznie musi być takie samo dla drugiej.

Bezpieczeństwo przy doborze implantu

Warte podkreślenia jest również bezpieczeństwo. Powiększanie piersi prawidłowo dobranymi implantami jest zabiegiem bezpiecznym, natomiast nieproporcjonalne ich dobranie i wsadzenie może prowadzić do szeregu, czasem poważnych powikłań.

Czy kształt implantów i powiększonej nimi piersi się zmienia ?

Są różne typy implantów, nie tylko różniące się kształtem, ale także zastosowanym w nich żelem silikonowym. Współcześnie, czołowe firmy produkują implanty utrzymujące swój kształt, co zapewnia trwałość uzyskanego efektu. Ale oczywiście tak jak naturalne piersi podlegają wiotczeniu tkanek i wpływowi siły grawitacji wraz z upływem lat, tak i piersi powiększone implantami są narażone na takie samo odziaływanie.

Czy implanty służą tylko powiększaniu piersi?
Nie. Można za ich pomocą korygować pewne wady kształtu, czy symetrii. Jest też pewna grupa pacjentek myślących nad plastyką piersi, czyli przywróceniem im dawnego kształtu, zapobieżeniu opadaniu. W tych przypadkach również implanty wykazują swoją przydatność, umożliwiając korektę kształtu i opadania.

Zmiany podczas jednego zabiegu
Kiedyś tego typu zabiegi były wykonywane oddzielnie, narażając pacjentkę na dwa zabiegi operacyjne. Obecnie jednak jesteśmy w stanie, znowu dzięki starannym pomiarom, dobrać odpowiednie implanty i wymierzyć zakres podniesienia kompleksu otoczka brodawki i zakres resekcji tkanek, tak by operację przeprowadzić za jednym razem.

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Przeszczep włosów
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak