Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha

By 8 lutego 2018 Dieta
Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha

Jak pozbyć się tłuszczu z brzucha?

Większość z nas zdaje sobie sprawę z wyglądu swojego brzucha. Robimy brzuszki, pływamy, biegamy a tłuszcz na brzuchu jaki był taki jest. Dla wielu z nas jest to prawdziwa zmora. Nie chodzi tu tylko o względy estetyczne, nadmierna ilość tkanki tłuszczowej właśnie w tych okolicach może być początkiem wielu poważnych chorób.

Outsourcing IT WarszawaJak rozpoznać otyłość brzuszną?
Jest dosyć łatwy sposób do określenia czy mamy do czynienia z otyłością brzuszną, wystarczy zmierzyć swój obwód talii. Pomiar wynoszący ponad 80 cm u kobiety i 94 cm u mężczyzny, świadczy o tego rodzaju otyłości.

Jak spalić tłuszcz z brzucha: kilka sposobów
1.Oblicz swoje BMR
Pierwszy krok, jaki należy podjąć, to wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Nadmiar dostarczonych kalorii to prosta droga do odkładania się tkanki tłuszczowej. W określeniu dziennego zapotrzebowania pomocna będzie konsultacja z dietetykiem.

2. Ogranicz cukry proste
Za główny czynnik sprzyjający gromadzeniu się tłuszczu na brzuchu odpowiedzialne jest spożycie nadmiernych ilości węglowodanów prostych, czyli:
• produktów z białej mąki pszennej (pieczywa, makaronów, wypieków);
• słodyczy
• słodzonych napojów (zarówno napojów gazowanych, soków owocowych, jak i mocno słodzonej herbaty).
Zamiast tego spożywaj więcej produktów bogatych w błonnik. Znajdziesz go w owocach, warzywach, nasionach strączkowych oraz w produktach zbożowych pełnoziarnistych.

3. Regularność i ilość posiłków
Jedz częściej, ale mniejsze porcje. Zamiast 3 dużych posiłków w ciągu dnia zjedz 5 mniejszych. Kontroluj jakość pożywienia na talerzu.

4. Uprawiaj sport
Postaw na aktywność fizyczną. Wykonuj ćwiczenia, które przyspieszą pracę serca. Wpłyną one na zwiększenie przemiany materii, a tym samym na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.

Ciekawostka
Czy można spalić tłuszcz jedynie z okolic z brzucha?

Często osobom zależy na tym, by spalić jedynie tłuszcz znajdujący się na brzuchu. Czy jest to możliwe?
Nie do końca. Stosując dietę i uprawiając aktywność fizyczną będziemy tracić na wadze równomiernie, co oznacza, że pozbędziemy się tłuszczu zarówno na brzuchu, jak i z innych części ciała. Komórki tłuszczowe są rozmieszczone bowiem na całym ciele i nie jesteśmy w stanie wymóc na organizmie, by czerpał energię tylko z tych rezerw, które zgromadzone są w okolicach pasa. Jednak tracąc na wadze , spalimy i tkankę tłuszczową zlokalizowaną w obrębie jamy brzusznej.

dietetyk Agnieszka Zasada