Przeszczep tłuszczu na twarz

przeszczep tłuszczu na twarz WarszawaPrzeszczep tłuszczu na twarz jest niezwykle popularnym zabiegiem o działaniu odmładzającym. Tkanka tłuszczowa jest idealnym wypełniaczem, który stosuje się zarówno na twarz, jak i ciało. Własny tłuszcz jest najlepszym rozwiązaniem ze względu na naturalne efekty i dobre tolerowanie przez organizm przeszczepionej tkanki.
Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu na twarz jest świetną propozycją zarówno w przypadku eliminacji zmarszczek, jak i rewitalizacji skóry czy wypełniania ubytków. Można go więc śmiało nazwać zabiegiem nie tylko odmładzającym, ale również wyszczuplającym i modelującym sylwetkę.

Lipotransfer Warszawa

– Własna tkanka tłuszczowa pacjenta uważana jest za najlepszy wypełniacz do modelowania twarzy, gdyż jest bezpieczna, w miarę trwała i prosta w zastosowaniu – mówi specjalista chirurgii plastycznej dr Maciej Charaziński.
– Ponadto własna tkanka posiada następujące korzystne cechy: jest kompatybilna biologicznie, nie posiada cech antygenu, nie wywołuje stanu zapalnego, nie jest toksyczna, jest stabilna po podaniu, nie przemieszcza się z miejsca podania, jest w miarę trwała i jednocześnie wchłanialna, i co ważne wygląda naturalnie. Tkanka do przeszczepu pobierana jest na zasadzie odsysania tłuszczu z okolicy, gdzie jest jej nadmiar i po odpowiednim przygotowaniu wstrzykiwana w nowe miejsca. Po tym stosunkowo mało inwazyjnym zabiegu, skóra twarzy staje się dobrze odżywiona, gładka i lśniąca.

Lipofilling rekonwalescencja

Zobacz także:

Pozostałe zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – czytaj więcej
Zabiegi kosmetyczne – czytaj więcej
Poznaj nasze promocje – czytaj więcej

Plastyka powiek
Korekta uszu
Powiększanie biustu
Liposukcja
Doktor Marcin Nowak