Dr Artur Bocian

Dr n. med. Artur Bocian chirurg onkolog, specjalista chirurgii piersi

Dr Artur Bocian Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Doktor wykonuje zabiegi rekonstrukcji, zabiegi onkoplastyczne – łączące chirurgię onkologiczną z plastyczną. Specjalizuje się w profilaktycznych zabiegach mastektomii podskórnej z jednoczasową rekonstrukcją piersi dzięki implantom – zwanymi „zabiegami Angeliny Jolie” i związanymi z obecnością genów BRCA1 i BRCA2, mogących wywoływać raka piersi. W Klinice Promedion dr Bocian przeprowadza również zabiegi plastyki piersi oraz liposukcję.

Artur Bocian opinie

Od 2000 roku specjalizuje się w operacjach piersi. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Jest założycielem Estetyki Piersi w Kielcach. Systematycznie szkoli się w najlepszych klinikach chirurgii piersi na świecie, między innymi w Niemczech, USA, Argentynie, Anglii, Szwecji, we Włoszech. Bierze udział w licznych sympozjach dotyczących nowoczesnej chirurgii piersi. Jest pomysłodawcą i organizatorem Warsztatów Onkologicznych, które odbywają się co roku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i gromadzą najzdolniejszych polskich chirurgów.

Doktor był uczestnikiem wyjątkowego wydarzenia w Klinice Promedion. Podczas wizyty włoskiego chirurga profesora Pompei, specjaliści chirurgii plastycznej Kliniki, w tym dr Bocian przeprowadzili pionierską operację założenia innowacyjnych implantów lekkich, w tworzeniu których wykorzystano technologie NASA. To pierwszy tego typu zabieg w Polsce, który stanowił wstęp do zabiegów profilaktycznej mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi.

Umów konsultację

Zobacz także:
Zobacz nasz zespół – czytaj więcej
Chirurgia plastyczna zabiegi – czytaj więcej
Operacje biustu – czytaj więcej
Cennik – czytaj więcej

Dr Artur bocian – profil w serwisie znanylekarz.pl