Artur Bocian

Dr n. med. Artur Bocian, chirurg onkolog, specjalista chirurgii piersi

Jest absolwentem Akademii Medycznej w Łodzi, członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Doktor Artur Bocian wykonuje zabiegi rekonstrukcji, zabiegi onkoplastyczne – łączące chirurgię onkologiczną z plastyczną. Specjalizuje się w profilaktycznych zabiegach mastektomii podskórnej z jednoczasową rekonstrukcją piersi dzięki implantom – zwanymi „zabiegami Angeliny Jolie” i związanymi z obecnością genów BRCA1 i BRCA2, mogących wywoływać raka piersi.

Od 2000 roku specjalizuje się w operacjach piersi. Na co dzień pracuje w Klinice Chirurgii Onkologicznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Jest założycielem Estetyki Piersi w Kielcach. Systematycznie szkoli się w najlepszych klinikach chirurgii piersi na świecie, między innymi w Niemczech, USA, Argentynie, Anglii, Szwecji, we Włoszech. Bierze udział w licznych sympozjach dotyczących nowoczesnej chirurgii piersi. Jest pomysłodawcą i organizatorem Warsztatów Onkologicznych, które odbywają się co roku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i gromadzą najzdolniejszych polskich chirurgów.

Umów konsultację