Dr hab. n. med. Filip Dąbrowski

Dr hab. n. med. Filip Dąbrowski - Specjalista w Ginekologii Onkologicznej i Położnictwie

Dr hab. n. med. Filip Dąbrowski, uznany specjalista w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa, jest Ordynatorem Klinicznego Oddziału Położnictwa i Ginekologii im. prof. Romualda Dębskiego w Szpitalu Bielańskim. Jego główne obszary specjalizacji to laparoskopia, histeroskopia, diagnostyka ultrasonograficzna oraz małoinwazyjne metody leczenia, takie jak terapie mięśniaków macicy, endometriozy, torbieli jajników i chorób szyjki macicy. Dr Dąbrowski jest także pionierem w promowaniu laparoskopowych metod leczenia raka endometrium, oferując indywidualnie dostosowane plany leczenia dla każdej pacjentki.

Doświadczenie Kliniczne i Akademickie

Dr Dąbrowski posiada bogate doświadczenie kliniczne i akademickie. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Klinice Perinatologii, Neonatologii i Położnictwa w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. W przeszłości zajmował stanowisko zastępcy Kierownika Kliniki w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach-Ligocie oraz był adiunktem w Klinice Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej.

Jego praca doktorska na temat „Mezenchymalnych komórek macierzystych popłodu człowieka jako źródła materiału do terapii komórkowej”, obroniona na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, zyskała uznanie na arenie międzynarodowej. Jest także autorem ponad 40 publikacji naukowych i laureatem Nagrody Naukowej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników.

Usługi Medyczne i Specjalistyczne Zabiegi

Dr Dąbrowski zapewnia opiekę opartą na doświadczeniu klinicznym i najnowszej światowej wiedzy, oferując pomoc kobietom w każdym okresie ich życia. Jego edukacja i staże zagraniczne, w tym pobyt na University of Kupio w Finlandii oraz doświadczenie zdobyte w New York Presbyterian Hospital, Cornell-Weill University w Nowym Jorku, stanowią fundament jego praktyki medycznej.

Członkostwo w Organizacjach Naukowych i Specjalizacje

Dr Dąbrowski jest aktywnym członkiem wielu prestiżowych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz European Society of Human Reproduction and Embryology (ESHRE). Jego specjalizacje obejmują zaawansowane zabiegi operacyjne i innowacyjne metody leczenia, co świadczy o jego zaangażowaniu w zapewnianie najwyższej jakości opieki medycznej.

Specjalistyczne Zabiegi Ginekologiczne

Dr Dąbrowski specjalizuje się w szerokim zakresie zaawansowanych zabiegów ginekologicznych, w tym:

Umów wizytę w Klinice Promedion

Wypełnij formularz aby umówić wizytę w Klinice Promedion. Pamiętaj, sugerowana data wizyty zostanie potwierdzona przez pracownika recepcji. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z nami telefonicznie pod numerem +48 22 292 14 23