Wyjątkowy gość w wyjątkowej sprawie

Wyjątkowy gość w wyjątkowej sprawie. W świecie chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej to jeden z topowych ekspertów, a jego nazwisko to niepodważalny autorytet. W miniony piątek 22 lutego Klinika Promedion miała niebywały zaszczyt gościć u siebie profesora Stefano Pompei, wybitnego specjalistę chirurga plastycznego. Profesor Pompei na co dzień jest szefem Oddziału Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej w San Camillo General Hospital w Rzymie, a na koncie ma blisko 130 publikacji naukowych w międzynarodowej medycznej literaturze fachowej.

Jego przyjazd to bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie na skalę całego kraju. Podobnie jak i cel jego wizyty. To część kampanii społecznej na rzecz bezpieczeństwa pacjentek oraz najwyższych standardów operacyjnych w chirurgii plastycznej i onkologicznej, realizowanej m.in. wspólnie z fundacją Rak’n’Roll pod hasłem “Klinika z misją”. Szkolenie operacyjne pod kierunkiem prof. Stefano Pompei było właśnie jej pierwszym etapem.

Jaki był główny cel szkolenia? Przede wszystkim stanowiło ono wprowadzenie na polski rynek nowych implantów piersi B-Lite, służących zarówno do powiększani piersi jak i – przede wszystkim – do wykorzystywania ich podczas zabiegów w zakresie rekonstrukcji piersi. Te implanty to absolutna nowość na rynku, a o ich wyjątkowości stanowi przede wszystkim zredukowana o blisko 30 procent masa, której powstanie jest efektem około dekady prac z zastosowaniem technologii opracowanych przez NASA. Dzięki temu, że implant jest wyjątkowo lekki i odporny na efekty grawitacji, opadanie implantów oraz deformacja kształtu piersi związana z wiekiem czy ogólną kondycją tkanek pacjentki została w zasadzie wyeliminowana. Przeprowadzone operacje pod kierunkiem prof. Pompei były pierwszymi tego typu zabiegami w Polsce.

Outsourcing IT Warszawa

To pierwszy etap działań związanych z szeroką akcją społeczną we współpracy z Fundacją Rak’n’roll w walce o dostęp dla kobiet do opieki medycznej na najwyższym światowym poziomie.

Zobacz także:
Poznaj nasz zespół – czytaj więcej
Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej – czytaj więcej
Rekonstrukcja piersi -czytaj więcej
Cennik – czytaj więcej